Європейська прем'єра фільму «Клондайк» про життя сім'ї на Сході України та катастрофу рейсу МН17 відбудеться на 72 Берлінському кінофестивалі. Як повідомляють творці стрічки, її включили до конкурсної програми «Панорама».
«Панорама» – конкурсна програма Берлінале, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Куратори описують її як добірку «виразно квірну, феміністську, політичну – і водночас таку, що прагне мислити поза цих категорій; програма завжди шукає щось нове, сміливе, нетрадиційне та дике у сучасному кінематографі». Також у рамках «Панорами» присуджується фестивальний приз глядацьких симпатій.
"Клондайк" - фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 року стрічка стала одним із двох фільмів, які підтримало Міністерство культури і туризму Республіки Туреччина у категорії міжнародної копродукції. Картина стала переможцем 11-го конкурсного відбору Держкіно.
Світова прем'єра "Клондайку" відбудеться у рамках конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition фестивалю "Санденс". Це перша українська ігрова стрічка, яка увійшла до конкурсу головного фестивалю незалежного кіно у США.
Фільм розповідає про сім'ю, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року у селі Грабове Донецької області. Ірка та Толік чекають на народження першої дитини; війна жорстоко вривається у життя разом із уламками збитого боїнгу. Жінка відмовляється евакуюватись, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання.
Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») та Олег Щербина («Черкаси»).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Нагадаємо, літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі, хто був на борту, загинули. Розслідування причин катастрофи веде спільна слідча група (JIT, ССД), в яку входять представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії.
У вересні 2016 року ССД оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність цього "Бука". За даними ССД, це ракетна установка російської 53-й зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.
У лютому 2021 році у Нідерландах заявили про те, що не притягуватимуть Україну до відповідальності за незакритий повітряний простір.
Зазначимо, що перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".