UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опера про Чорнобиль, "Конотопська відьма" й "Майстер": цікаві вистави Києва цього місяця

Мандрівка поміж руїнами церков та атомок, історія актора-відлюдника та козацьке полювання за нечистою силою – чим здивують сцени столиці в квітні.

Археологічна опера про мандрівку поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей CHORNOBYLDORF; історія молодого режисера, що вирушає в глибинку, щоб попросити немолодого маестро кіно стати актором його фільму; “смутна і невесела” історія про полювання за нечистою силою та інші козацькі оповідки, словом – класика української прози раннього XIX століття. У квітні в театрах Києва буде що подивитися, The Village розповідає про деякі з театральних постановок цього місяця.

Читайте також: На риштуванні Маріупольського драмтеатру окупанти вивісили портрети Гоголя та Шевченка

Опера CHORNOBYLDORF розповідає про нащадків людства, що вижили після серії катастроф, опиняються у пост-суспільстві, світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Композитори: Роман Григорів та Ілля Разумейко. 

Квитки на найближчу виставу (18  квітня ) можна придбати тут

Читайте також: Собаки з Чорнобиля можуть навчити нас новим навичкам виживання — дослідження

Вистава “Майстер”, окрему роль у якій присвятили навіть коту, висвітлює історію актора-відлюдника, до якого несподівано навідується молодий режисер.  Та на останнього чекає багато несподіванок у спробах повернути Майстра в світ Мистецтва.

Постановка ‒ Дмитро Морозов. Художник ‒ Костянтин Кравець. Хореографія ‒ Марія Кізуб.

Читайте також: Булгаков vs Листовничий: КиївЦифровий проводить онлайн-голосування за дерусифікацію вулиць столиці

Квитки на сайті театру ім. Лесі Українки.

Від Камю до Квітки-Основ'яненка. Класичний твір Григорія  Квітки-Основ'яненка, як всім відомо, починається із опису конотопського сотника Микити Уласовича Забрьохи, який сидить «смутний і невеселий» (саме звідси пішов крилатий вислів). Учора сотник їздив свататися до хорунжівни Олени, роботящої, чесної і красивої дівчини, яка не мала батьків, а мала тільки брата. Забрьоха спитав брата, чи віддасть той сестру за нього, але успіхом його пропозиція не увінчалась. Микита отримав гарбуза, тобто відмову.

Читайте також: Камю, Ґете, Джейн Остін і не лише: якими творами замінять вилучену зі шкільної програми російську літературу

За реалізацію на сцені відомого ще зі школи твору взявся  Іван Уривський, який нещодавно поставив на сцені п’єсу одного з лідерів філософсько-мистецького напрямку екзистенціалізму. Йдеться про Альбера Камю та його “Калігулу”.

Квитки на "Відьму" тут.