Над проектом ще півтора роки тому почав роботу молодий режисер Олександр Денисенко. За словами режисера, бюджет майбутньої картини може становити від 1,5 до 2 млн. євро. У роботі над фільмом об'єднані зусилля України, Польщі, Америки.
Презентація ролика "Солодкої Дарусі" зібрала в столичному кінотеатрі "Київ" багатьох представників столичного культурного і політичного істеблішменту. Оскільки цей проект розглядається деякими експертами як історичний поворот: від традиційної російської кінематографічної залежності - до світлого європейського майбутнього.
Підтримати зусилля творців прийшли: мер Києва В. Кличко, віце-прем'єр з гуманітарних питань та міністр культури Ст. Кириленко, радник президента України В. Гринів, екс-міністр культури Є. Нищук, багато представників різних партій. Серед діячів культури: Р. Балаян, М. Іллєнко, Б. Бенюк, О. Кохан, І. Вітовська, багато інших.
Творці фільму заявили, що робота над проектом - трудомістка і не варто чекати прем'єри "буквально завтра". На це піде час. Хоча, судячи з тизера, основні ролі вже розподілені. А у проекта серйозна підтримка з боку Америки і Польщі. Зокрема, польську сторону представляє живий класик Анжей Вайда, учнем якого є режисер картини - Олександр Денисенко. Він народився в Україні, але проживає одночасно у Львові і Варшаві. Робив проекти для Америки, Бельгії. Марія Матіос згадала, що деякий час тому цей молодий чоловік підійшов до неї в одному з великих супермаркетів зі словами: "Режисером "Солодкої Дарусі" буду я!" Згодом, як виявилося, великий письменник і молодий режисер знайшли спільну мову. І півтора роки тому розпочалася робота над фільмом. Проте офіційний старт проекту все-таки відкладався через трагічні події в Україні.
Між тим, в самому романі - трагічна історія українки, яка опинилася під "колесами" трагічної історії в середині ХХ століття...
Режисер натякнув, що майбутня екранна "Даруся" -- не лінія суто авторського кіно, а, швидше за все - мейнстрім. Щоб якомога більше глядачів Європи і Америки побачили і відчули драматичні події в Україні в середині ХХ століття. На першому етапі роботи над фільмом заявлені імена українських і польських акторів. У свою чергу, один з натхненників проекту, Анджей Вайда подав майбутній картині зворушливий епіграф:
"Я вважаю задум екранізації цього роману надзвичайно цікавим і суспільно важливим. Відхід від реалізму і перенесення історії в світ кінематографічного магічного реалізму дозволить надзвичайно суггестивно подати внутрішню драму головної героїні, вплетену в клімат народних легенд і глибоко вкорінену в людські страждання..."