Яхтинг - один із технічно найскладніших і найбільш наукоємних сучасних видів спорту. Вітрильні змагання можна порівняти з симфонічною музикою. І вітрильний спорт, і симфонічна музика - складні й ніколи не стануть масовими. Та саме вони свідчать про культуру та освіченість країни.
Саме за такими індикаторами судять про те, наскільки розвинена країна. І успіх або неуспіх у вітрильному спорті для людей обізнаних інколи означає набагато більше, ніж перелік економічних показників.
У цьому аспекті стає зрозуміло, чому «сухопутна» Швейцарія вже чверть століття бере участь у кругосвітніх гонках. Чому не менш сухопутна Австрія має під своїм прапором флот із сотень яхт...
А що Україна?
Україна є у вітрильному світі. І посідає далеко не останнє місце. Наші вітрильники традиційно займали високі місця і на олімпіадах, і на чемпіонатах світу та Європи.
І це традиція, яка має продовжитися в майбутньому.
Тепер уже можна сказати, що в українського вітрильного спорту є проекти, які дозволяють оптимістично дивитися в майбутнє. З 2009 р. в Україні стала активно набирати статусу вітчизняна вітрильна регата міжнародного рівня - WindMaster Regatta. І вже четвертий її сезон відбудеться з 18 по 22 травня на акваторії Київського моря.
Ігор Юшко, голова оргкомітету WindMaster Regatta, голова правління «Сбербанк России (Украина)»: «WindMaster Regatta демонструє невпинне зростання і рівня самих змагань, і спортсменів-учасників, і зацікавленості громадськості. Україна добре відома у вітрильному світі своїми минулими досягненнями, традиціями та школами. І тепер ми поновлюємо статус України у світовому вітрильному спорті. Основне завдання регати - не тільки дати спортсменам позмагатися, а й реалізувати потенціал українського вітрильного спорту».
Ігор Гордієнко, заступник голови оргкомітету, голова правління АСК «ІНГО Україна»: «У вітрильному спорті важливо не те, «хто ти» на березі, а те, хто ти в морі. Це змагання чесних і мужніх людей, це відмінна школа командної роботи. Тільки злагодженою силою та умінням можна підкорити вітер і хвилі. У міру того, як я осягаю вітрильний спорт, дуже багато аналогій виникає з бізнесом: побудова команди на човні - це як побудова команди в бізнесі. А ще - за рівнем розвитку вітрильного спорту в країні судять про загальний розвиток країни. Маленький приклад: Англія, невеличке озерце, а там уже стоїть флот із понад ста човнів. У багатьох країнах вітрильний спорт викладають у школі. І мені хочеться, щоб і в нашій країні діти вивчали вітрильний спорт як одну зі шкільних дисциплін».
На четверту регату спеціально приїдуть спортсмени з Росії, Білорусі, Великобританії і, звісно ж, України. Всього очікується понад 40 яхт різноманітних класів, які боротимуться за перемогу в трьох дивізіонах: «Зоряний», Sportboat і «Крейсерсько-гоночні яхти». Так само нинішнього року до програми змагань включено яхти дитячо-юнацького класу «Оптиміст». Організатори регати передають традиції вітрильного спорту новому поколінню українських яхтсменів. А в тому, що їм буде в кого повчитися, - немає сумнівів. У регаті беруть участь майстри спорту міжнародного класу, багатократні учасники чемпіонатів світу і Європи. В оргкомітеті й екіпажах українських яхт - керівники головних банків та страхових компаній, бізнесмени, політики, громадські діячі (докладна інформація на сайті регати www.windmaster-regatta.org). Також нинішнього року до традиційних партнерів регати - «Сбербанк России (Украина)», Platinum Bank, «Оранта», «ІНГО Україна», «Ілта», Puma, «Американська Торгова Палата» - додалася ще й легендарна марка Cutty Sark, відома своїми вітрильними традиціями.
Такий сильний склад партнерів і учасників відносно молодої регати - закономірний. WindMaster Regatta входить до офіційних календарів міжнародних змагань ORC та ISCYRA і тепер із повним на те правом завоювала статус головної спортивної регати країни. У середині травня на київському морі маятимуть вимпели й прапори різних країн.
І це працює не тільки на розвиток українського спорту, а насамперед на зміцнення міжнародного престижу нашої країни.