У РФ нагородили міліціонерів, причетних до загибелі Магнітського
Керівництво МВС РФ вручило вищі нагороди за "сумлінну працю і успішне виконання професійних завдань" співробітникам МВС, яких було викрито загиблим в СІЗО юристом фонду Hermitage Capital Сергієм Магнітським в організації викрадення з бюджету 5,4 мільярда рублів. Вони також причетні до його загибелі і саботують розслідування цього злочину.
Керівництво МВС РФ вручило вищі нагороди за "сумлінну працю і успішне виконання професійних завдань" співробітникам МВС, яких було викрито загиблим в СІЗО юристом фонду Hermitage Capital Сергієм Магнітським в організації викрадення з бюджету 5,4 мільярда рублів. Вони також причетні до його загибелі і саботують розслідування цього злочину.Як повідомило МВС РФ на своєму офіційному сайті, на святковій церемонії нагороди вручав заступник міністра внутрішніх справ Олексій Анічин, який включений до списку чиновників, яким може бути заборонений в'їзд до США за їхню роль у корупційній схемі розкрадання, розкритій Магнітським, і за тортури Магнітського та позбавлення його життя в слідчому ізоляторі.
Підполковник Олег Сільченко нагороджений знаком "Кращий слідчий" "за сміливість і самовідданість, проявлені при виконанні службового обов'язку, за розробку і впровадження нових методів роботи, що підвищують ефективність діяльності слідчих апаратів". Сільченко, також внесений до чорного списку Комісії США у справах ОБСЄ, відіграв ключову роль у покритті посадових осіб, які викрали 5,4 мільярда рублів з бюджету, в організації арешту і катувань Сергія Магнітського у СІЗО. Він особисто неодноразово відмовляв Магнітському у проханнях про медичну допомогу, побачення з родиною, а також відхилив всі клопотання Магнітського щодо незаконного переслідування співробітниками МВС, яких він раніше викрив у своїх свідченнях.
Полковник Наталія Виноградова, керівник слідчого Сільченко, нагороджена знаком "Почесний працівник МВС Росії" "за зразкове виконання службових обов'язків і досягнуті успіхи в роботі". Виноградова також включена до "чорного списку".
Майор Павло Карпов нагороджений знаком "Кращий слідчий" "за досягнення високих особистих показників у службовій діяльності, удосконалення професійної майстерності". Сергій Магнітський у своїх свідченнях викрив Карпова в причетності до розкрадання компаній його клієнта - фонду Hermitage і 5,4 мільярда рублів податків, сплачених цими компаніями. У цей же час сім'я Павла Карпова збагатилася, придбавши нерухомість і автомобілі на суму понад 1 мільйон доларів.
Підполковник Артем Чуріканов отримав подяку заступника міністра внутрішніх справ Анічина за "внесок в інтереси служби". Чуріканов вів сфабриковану справу, за якою згодом був арештований Сергій Магнітський. Керівнику прес-служби слідчого комітету при МВС полковник Ірині Дудукіній винесено подяку заступником міністра внутрішніх справ Анічиним за "внесок в інтереси служби". Після смерті Магнітського Ірина Дудукіна провела прес-конференцію, на якій заявила, що слідчим не було відомо про захворювання Магнітського і його клопотання про медичне обстеження, незважаючи на те, що на відмовах Магнітському у медичній допомозі стоять підписи слідчих.
Напередодні стало відомо, що канадський парламент розглядає питання про візові обмеження та фінансові санкції у відношенні російських чиновників, причетних до загибелі Сергія Магнітського. Як говориться у прес-релізі фонду Hermitage Capital, під час слухань парламентарії підкреслили, що справа Магнітського наочно демонструє "шокуючі масштаби корупції та безкарність чиновників у сьогоднішній Росії". Також вона свідчить про те, що ведення бізнесу в Росії пов'язане з ризиком для життя, відзначили парламентарії.
"Ця ситуація однаково шокує і жахає, але найбільше бентежить те, що наближається річниця з дня смерті Сергія Магнітського і досі нічого не зроблено. Це жахливо і викликає обурення. Оточення пана Путіна має перейматися цим", - заявила заступник голови Підкомітету з міжнародних аспектів дотримання прав людини Джоан Десчампс. "Ми не можемо чекати справедливості в існуючій російській системі правосуддя. Ця система просто не здатна покарати цих людей", - підкреслили парламентарії.
На початку жовтня російський МЗС звинуватив Конгрес США у спробі влаштувати "політичне шоу" зі справи Магнітського. Поведінку американських законодавців російські дипломати назвали "недостойною". Реакція МЗС надійшла після внесення до Конгресу законопроекту, що передбачає введення санкцій відносно російських чиновників, причетних до смерті Магнітського. У російському зовнішньополітичному відомстві ініціативу конгресменів назвали такою, що викликає подив і не відповідає нинішньому рівню взаємовідносин між США та Росією. На думку МЗС, вона також ставить під загрозу російсько-американську співпрацю у сферах боротьби зі злочинністю, тероризмом, наркотрафіком тощо.
Законопроект, спрямований на введення візових і економічних санкцій проти російських чиновників, був внесений на розгляд Конгресу 29 вересня. "Майже через рік після загибелі Сергія основні фігуранти цього злочину продовжують займати державні посади в Росії. Стало очевидним, що якщо ми хочемо домогтися хоч якоїсь справедливості у цій справі, ми повинні вжити своїх власних заходів у США", - заявив один з ініціаторів законопроекту, сенатор Бенджамін Кардін.
Згідно з початковою редакцією документа, законопроект вводить заборону на в'їзд на територію США і на здійснення фінансових операцій щодо трьох категорій осіб: осіб, відповідальних за ув'язнення Магнітського, порушення його прав і його загибель у СІЗО; осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів, сплачених у вигляді податків російськими компаніями фонду Hermitage, і причетних до незаконного заволодіння цими компаніями; осіб, які беруть участь у спробах приховати обставини незаконного арешту, катувань та загибелі Магнітського і приховати факт злочинного заволодіння компаніями фонду Hermitage та інших обставин здійснення розкрадання бюджетних коштів.
Законопроект вводить заборону на видачу віз і в'їзд цих осіб та членів їхніх сімей до США і анулює всі їхні діючі американські візи. Законопроект також заморожує їх активи і забороняє будь-які їхні операції з активами - що проводяться як ними особисто, так і через посередників. Заборона на фінансові операції поширюється на всі операції, які здійснюються на території США і підпадають під контроль і юрисдикцію США, включаючи всі закордонні відділення американських банків та інших фінансових організацій.
Сергій Магнітський помер у слідчому ізоляторі 16 листопада 2009. Незадовго до смерті він розкрив факти масових розкрадань з російського бюджету на загальну суму 5,4 мільярда рублів, що здійснені представниками силових відомств. Відразу після цього його звинуватили в ухилянні від сплати податків.