Російська влада різко розкритикувала офіційний Тбілісі за рішення ввести безвізовий режим для жителів республік Північного Кавказу, назвавши такі дії грузинської влади «провокацією» і «пропагандистським кроком».Так, голова МЗС РФ Сергій Лавров (на фото) зазначив, що «такого роду речі у рамках відносин, які прийняті між цивілізованими партнерами, прийнято обговорювати на взаємній основі».
«А в тому вигляді, як це, судячи з усього, належить зробити, то це більше нагадує черговий пропагандистський крок», - зазначив керівник російського зовнішньополітичного відомства.
У свою чергу представник президента Росії у Північнокавказькому федеральному окрузі (ПКФО) Аркадій Єдельов і зовсім назвав дії грузинської влади "провокацією".
«Будь-яке рішення такого роду має прийматися у двосторонньому порядку. А так - це просто провокація», - зазначив він.
У той же час, на думку глави Кавказької комісії, першого віце-спікера верхньої палати російського парламенту Олександра Торшина, рішення грузинської влади полегшить контрабанду зброї і вибухівки через кордон.
«По суті, офіційний Тбілісі вирішив поділити громадян РФ на "чистих" і "нечистих" - тобто на тих, кого можна пускати за пропискою, і тих, кого не можна», - додав він.
Візовий режим між Росією і Грузією діє із 2001 року. У вересні 2008 року Тбілісі припинив дипломатичні відносини з Москвою після серпневої п'ятиденної війни і подальшого визнання РФ незалежності двох республік - Південної Осетії і Абхазії.
Нагадаємо, раніше у вівторок, 12 жовтня, стало відомо, що Грузії Михайло Саакашвілі підписав розпорядження про скасування в'їзних віз для громадян Росії, які проживають на Північному Кавказі, у Дагестані, Чечні, Інгушетії, Північної Осетії, Кабардино-Балкарії, Карачаєво-Черкесії та Адигеї.
Згідно з новими правилами, які у середу 13 жовтня набудуть чинності, жителі цих прилеглих до Грузії російських регіонів зможуть перебувати на її території протягом 90 днів без віз.
Після розриву дипломатичних зв'язків між Росією і Грузією у росіян є два способи отримати в'їзну візу до Грузії: у посольстві Швейцарії у Москві і в міжнародному аеропорту після прильоту. У деяких випадках можливе надання візи на сухопутному кордоні, однак у офіційних документах це не закріплено.За матеріалами: Бі-бі-сі, Эхо Москвы, Інтерфакс