Президент британського Королівського коледжу лікарів рекомендує декриміналізувати наркотики
Декриміналізація наркотиків може різко знизити рівень злочинності і позитивно вплинути на здоров'я нації, вважає сер Ієн Гілмор, що обіймає посаду президента британського Королівського коледжу лікарів.
Декриміналізація наркотиків може різко знизити рівень злочинності і позитивно вплинути на здоров'я нації, вважає сер Ієн Гілмор, що обіймає посаду президента британського Королівського коледжу лікарів.Він зазначає, що антинаркотичне законодавство слід переглянути , щоб держава не забороняла торгівлю наркотичними препаратами, а регулювала її. До такого висновку сер Иэн прийшов після уважного аналізу проблем, що викликаються при багаторазовому використанні наркоманами одних і тих же шприців і вживанні хімічно брудних наркотиків.
У своєму прощальному електронному листі до 25 тисяч членів Королівського коледжу Гілмор зізнається, що хоче завершити свій президентський термін "на суперечливій ноті", і додає: ця точка зору - його особиста а не його колег.
Сер Ієн Гілмор підтримав ідеї, висловлені в нещодавній статті Стівена Роллеса з Фонду реформи політики щодо наркотиків, який наполягав на тому, що заборонні заходи негативно впливають на громадське здоров'я, грають на руку організованій злочинності і живлять корупцію.
"Будь-хто, хто цікавився цим питанням серйозно, зробить висновок, що нинішня політика заборон не успішна. Є дуже серйозні аргументи для того, щоб подумати про це ще раз", - сказав сер Ієн.
Гілмор додає, що давно цікавиться цим предметом, оскільки колись спеціалізувався на проблемах печінки. "Щодня в наших лікарняних палатах ми бачимо наркоманів, інфікованих брудними голками, бачимо тих, що вживає героїн, страждали різними ускладненнями", - зазначає він.
Він підкреслює, що багато проблем, з якими мають справу медики, - це наслідок не самого героїну, а заборони на нього.
"Я особисто підтримую голову Юридичної ради Сполученого Королівства Ніколаса Гріна, що закликає до перегляду законодавства на предмет декриміналізації використання наркотиків", - пише сер Ієн у своєму електронному посланні.
Регульований законом продаж
Стівен Роллес, статтю якого також згадує сер Ієн, заявив, що аргументи його і його однодумців "засновані на критиці провалів останніх 40-50 років".
"Це викликає суперечки щодо можливих альтернативних підходів. Той, до якого закликаємо ми, - це регульований законом продаж", - пояснює фахівець.
Тим, хто вважає такі думки неприпустимими, він пропонує змиритися з очевидним фактом: попит на наркотики сьогодні існує. І цей попит, на думку Роллеса, буде задоволений у будь-якому випадку.
"У нас є вибір: або залишити постачання в руках гірших з усіх людей - на чорному ринку, контрольованому карними баригами-злочинцями, що не гидують насильством, або віддати контроль відповідним органам, і тим самим мінімізувати шкоду", - підкреслює Стівен Роллес.
Він закликає уряд Британії проаналізувати факти і переглянути нинішню політику, порівнявши її з можливими альтернативними варіантами, не зображаючи "традиційну політичну позу і демонстрацію моралі", тобто те, що, на думку експерта, характеризує усю політику в області наркотиків упродовж останніх декількох десятиліть.
Декриміналізація і легалізація - не одне і те ж
Оглядач Бі-бі-сі Домінік Кашчіані підкреслює, що декриміналізація і легалізація - це не одне і те ж. Якщо наркотики - такі як героїн, марихуана або екстазі - стали б легальними, їх можна було б вільно купувати, так само, як дорослі купують пиво.
Теоретично якби заборонені наркотики були декриміналізовані, той уряд видавав би ліцензії і контролював би їх виробництво, якість і продаж.
Зберігання цих препаратів в особистих цілях не призводило б до карного переслідування. Але якщо при цьому ви намагаєтеся торгувати наркотиками з власних запасів, то ви випадаєте з правового поля.
Нагадаємо, екс-президент Мексики Вісенте Фокс нещодавно висловився на користь легалізації наркотиків. Він вважає, що таким чином можна буде підірвати незаконні наркоринки, які перетворили цілі регіони Мексики на поле бою.
За матеріалами: BBC Russian