Як повідомляється, також до 2015 року планується позбутися від зайвого озброєння, військової техніки і об'єктів інфраструктури.
Окрім того, планується ввести нові принципи функціонування бойових військових частин з переведенням окремих бригад і полків в мирний час на організацію і штати баз мобілізаційного розгортання.
Міністерство має намір виконувати концепцію за рахунок загального фонду державного бюджету. За розрахунками Міноборони, видатки мають становити не менше 1% від ВВП, поступово збільшуючись до 1,6-2% від ВВП.
Концепцією передбачено провести подальше реформування ЗС у два етапи. Протягом першого етапу – впродовж 2011-2012 років - планується стабілізувати ситуацію у військах і не допустити зниження рівня бойової готовності та боєздатності. Під час другого етапу - в 2013-2015 роках - відомство планує здійснити перехід до поступового розвитку ЗС.
У цілому, концепція визначає пріоритетні напрями реформування Збройних сил на період до 2015 року і направлена на забезпечення їх максимальної ефективності і здатності оперативно реагувати на потенційні загрози країні, приведення складу і чисельності військ у відповідність з вимогами проголошеного позаблокового статусу України.
Як повідомлялося, вчора, 20 липня вступив у силу закон «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики», прийнятий парламентом 1 липня 2010 року за ініціативою глави держави. Він передбачає, що основним принципом зовнішньої політики «є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного партнерства з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес».
Раніше, 14 липня, екс-міністр оборони України, глава підкомітету з питань військової безпеки і оборони (фракція Партії регіонів), радник президента Олександр Кузьмук заявив про те, що Україна і Організація договору колективної безпеки (ОДКБ) могли б на політичному рівні визначити завдання своєї співпраці.
Того ж дня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив у статті для «Дзеркала тижня», що головною запорукою безпеки України в сучасних геополітичних умовах є багатовекторна і зважена політика партнерства. При цьому він закликав не відмовлятися від напрацювань у співпраці між Україною і НАТО.
За матеріалами прес-служби Міноборони України