Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен прийняв запрошення відвідати Україну з офіційним візитом. Сторони узгоджують час. Про це повідомив новопризначений голова місії України при НАТО, посол Ігор Долгов журналістам у Брюсселі.
За його словами, таке запрошення було озвучене генсекові у ході вручення вірчих грамот. "Він підтвердив свою готовність відвідати Україну. Мова йде про час, з яким зараз складно - саміт і нова стратегічна концепція займає багато сил, часу. Для них головним є підготовка і проведення саміту 19-20 листопада у Лісабоні", - сказав голова місії.
Окрім того, обговорювалася можливість зустрічі генерального секретаря альянсу з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком у Нью-Йорку під час засідання сегмента високого рівня в рамках генеральної асамблеї ООН. "Генсек дав доручення офісу, щоб знайти можливість організувати таку зустріч", - зазначив Долгов.
Відповідаючи на питання про участь України на саміті НАТО в Лісабоні, голова місії підтвердив, що Київ буде причетний до нього як партнер, який бере участь в операції союзників в Афганістані. "Про рівень нашої участі мені ще не повідомили з Києва, але будемо дивитися, на якому рівні будуть представлені інші делегації, будемо дивитися на графік керівництва і тоді вносити пропозиції", - додав український дипломат.
Долгов також розповів про майбутню оптимізацію місії України при НАТО. Зокрема, він зазначив, що кошти, які виділяються на фінансування зовнішньополітичної діяльності, не достатні для того, щоб розвивати систему закордонних установ, більше того - змушують проводити певні "організаційні заходи, щоб продовжувати зберігати нашу присутність за кордоном у тій кількості установ, яка була два роки тому".
"Простіше кажучи, щоб всі місії, які є у нас, продовжували працювати, потрібно десь зменшити фінансування. Це означає, десь скоротити посаду, десь - не займати. І мова йде не про конкретну місію України при НАТО - мова йде про систему дипломатичної служби в цілому", - відзначив він.
При цьому Долгов повідомив, що оптимізація вже торкнулася місії при НАТО і посольства України в Бельгії, коли ці установи очолила одна особа. "Таким чином, на одного посла Україна буде мати менше, мінус зарплата, мінус резиденція, транспорт і так далі. Є всі підстави зменшити кількість адміністративного персоналу, який працює при послі. Поки мова йде про цю частину в плані скорочення", - пояснив він .
Раніше міністр закордонних справ України заявив, що Україні не має сенсу відмовлятися від наявних напрацювань у співпраці між Україною і НАТО.
«Ми не будемо відрікатися або нехтувати тими значними позитивними напрацюваннями, які у нас є у співпраці з НАТО. Політика стратегічного балансування не повинна перемістити альянс вниз по шкалі пріоритетів української зовнішньої політики. Вона скоріше повинна перемістити акцент з кінцевої мети на триваючий процес реформ», - відзначив Грищенко.
За матеріалами Інтерфакс Україна