Кабінет міністрів призначив нового голову Інституту національної пам'яті
Кабінет міністрів призначив голову Українського інституту національної пам'яті Валерія Солдатенка, мовиться у повідомленні, що оприлюднено 20 липня на сайті КМУ.
Кабінет міністрів призначив голову Українського інституту національної пам'яті Валерія Солдатенка, мовиться у повідомленні, що оприлюднено 20 липня на сайті КМУ.Як повідомлялося, 12 серпня з посади голови Інституту національної пам'яті було звільнено відомого історика Ігоря Юхновського. На думку ЗМІ, звільнення Юхновського пов'язане з відставкою з поста віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань Володимира Семиноженка.
Раніше народний депутат з фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко ініціював передпідпорядкування УІНП, запропонувавши позбавити його статусу центрального органу виконавчої влади і підпорядкувати Державному комітету архівів. Колесніченко звинуватив інститут у «ревізії загальної історії України і Росії». Ігор Юхновський відкинув звинувачення, назвавши їх провокацією.Біографічна довідкаСолдатенко народився в місті Селидово Донецькій області. З 1976 р. до 1984 р. працював старшим науковим співробітником Інституту історії партії при ЦК Компартії України (філія Інституту марксизму-ленінізму при ЦК КПРС).
1984-1988 рр. очолював кафедру історичного досвіду КПРС Київської вищої партійної школи. З 1988 р. до 1991 р. завідував відділом історико-політичних досліджень Інституту політичних досліджень ЦК Компартії України.
З 1992 р. був завідувачем відділу етноісторичних досліджень Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України.Комуністів звинувачують у монополізації історичної пам'ятіКоментуючи дане призначення, історик Володимир В’ятрович з Центру досліджень визвольного руху заявив, що Комуністична партія України монополізувала історичну пам'ять, одночасно контролюючи УІНП і архіви України.
«Відбулася монополізація національної пам`яті однією політичною партією, представники якої очолюють і Державний комітет архівів і Український інститут національної пам`яті.Небезпека в тому, що ця політична сила – Комуністична партія України, попередники якої відзначалися системною політикою нищення національної пам`яті, злочинами проти людства та організували Голодомор-геноцид 1932-1933 років», – сказав Володимир В’ятрович, що проводив розсекречення таємних документів КДБ.
За його словами, «Самі ці злочини радянської влади мав би досліджувати і розслідувати Український інститут національної пам`яті, як це роблять аналогічні установи в країнах, окупованих в ХХ столітті Радянським Союзом».
В’ятрович зазначив, що є вірогідність, що Інститут замість того, щоб стати інструментом подолання тоталітаризму, перетвориться на інструмент його реабілітації.
За матеріалами: Прес-служба Кабміну ZIKNEWSru.ua