Кількість захворювань на COVID-19 падає, однак смертність зростає — ABCNews

Поділитися
Кількість захворювань на COVID-19 падає, однак смертність зростає — ABCNews
ВООЗ закликає продовжувати боротьбу з вірусом та дотримуватись протиепідемічних заходів.

Ми ще не закінчили з COVID-19», – застеріг глава ВООЗ 9 лютого та закликав країни витратити більше зусиль на боротьбу із пандемією після того, як його агентство повідомило про зменшення кількості нових захворювань та зростання випадків смертей по всьому світу за останній тиждень, ідеться в матеріалі ABC News.  

Очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, котрий запустив нову кампанію вартістю в 23 мільярди доларів для фінансування зусиль ВООЗ із популяризації тестів, методів лікування та вакцин проти COVID-19 по всьому світу, попередив, що хвороби не знають кордонів, а варіант коронавірусу Омікрон з високою швидкістю передачі продемонстрував, що будь-яке відчуття безпеки може розвіятись умить.

Щотижневий епідеміологічний звіт ВООЗ, опублікований 8 лютого, показав, що за останній тиждень у світі кількість випадків зараження коронавірусом знизилася на 17%, тоді як частота смертей зросла на 7%.

«Залежно від того, де ви живете, може здаватися, що з пандемією коронавірусу майже покінчено або ж що вона навпаки в самому розпалі. Але де б ви не були, ми ще не закінчили з COVID-19», — сказав Тедрос Гебрейесус.

«Ми знаємо, що вірус продовжуватиме розвиватися, але ми не беззахисні перед ним. У нас є інструменти, щоб запобігти цій хворобі, виявити її та вилікувати», – додав він.

Омікрон, який є більш заразним, аніж інші штами, але загалом викликає не такі важкі ускладнення, склав майже 97% усіх випадків, підрахованих міжнародною платформою для відстеження вірусів, відомою як GISAID. Трохи більше 3% захворювань викликані варіантом Дельта.

Загалом ВООЗ повідомила про понад 19 мільйонів нових заражень COVID-19 і трохи менше 68 000 випадків смертей з 31 січня по 6 лютого. За словами експертів, ці цифри значно занижують реальні втрати від пандемії.

Кількість випадків спала в кожному з шести регіонів ВООЗ, за винятком зони східного Середземномор’я, де повідомили про стрибок на 36%, зокрема в Афганістані, Ірані та Йорданії.

У Європі загалом кількість нових захворювань зменшилася на 7% через значне зниження в Бельгії, Франції, Італії та Іспанії, однак такі країни Східної Європи, як Азербайджан, Білорусь та Росія, навпаки зафіксували збільшення щоденних випадків зараження. 

У Північній і Південній Америці кількість випадків знизилася на 36%, у той час як Сполучені Штати – все ще найбільш постраждала від вірусу країна – повідомили про 1,87 мільйона нових випадків, що на 50% менше, ніж попереднього тижня.

Вакцини виявились найефективнішими для запобігання важкого перебігу хвороби, викликаного Омікроном. Агентство повідомило, що бустерні дози підвищили оцінку ефективності всіх вакцин, дані про які доступні, до понад 75%, хоча показники знижуються через три-шість місяців після ін’єкції.

ВООЗ, зібравши таких лідерів, як президент Південної Африки Сіріл Рамафоса та прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, а також міністрів охорони здоров’я, провела 9 лютого презентацію для знаходження нового фінансування своєї програми ACT-Accelerator з надання діагностики, лікування та вакцин проти COVID-19 людям у всьому світу.

«Якщо ви хочете забезпечити вакцинацію для всіх, щоб покласти край пандемії, ми повинні спочатку ввести справедливість у цю систему. Нерівність у розповсюдженні вакцин є найбільшою моральною невдачею нашого часу, і люди й країни платять за це сповна», — сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Сіріл Рамафоса зазначив, що багаті країни використали в 14 разів більше доз вакцин і провели в 80 разів більше тестів, ніж країни з низьким рівнем доходу. В Африці лише 8% людей повністю вакциновані. Хоча багато розвинених країн вводять третю або навіть четверту бустерну дозу, велика кількість вразливих медичних працівників і літніх людей в Африці залишаються незахищеними.

«Кінець цій пандемії видно, та лише якщо ми будемо діяти разом заради справедливості та солідарності», – сказав він.

ВООЗ звернулася до країн тому, що багато західних держав, ключових донорів організації, пом’якшили епідеміологічні обмеження після того, як кількість випадків COVID-19 почала зменшуватися.

«Скажімо відверто, не відомо, чи лідери на Півночі, якщо можна так висловитись, відреагують на заклик підтримки глобальних зусиль у боротьбі з COVID-19», – сказав Гар Стьоре.

Прем’єр-міністр Норвегії наполягає на потребі «агітації», щоб довести очільникам, що це дійсно в їхніх інтересах залишитися залученими в процес.

«Якщо ви певною мірою в напівсні через недалекоглядність у питаннях національних випробувань, що зовсім за рогом з появою Омікрону, то на вас чекає дуже неприємне здивування», — звернувся Гар Стьоре до чиновників багатих країн.

Китайські вчені розробили тест на коронавірус, який гарантує результат через чотири хвилини.

Точність нового тесту на коронавірус можна порівняти з лабораторним ПЛР-тестом, повідомляє CBS News.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі