Влада Грузії відреагувала на американську ідею допомоги в обмін на відкликання «закону про іноагентів»

Поділитися
Влада Грузії відреагувала на американську ідею допомоги в обмін на відкликання «закону про іноагентів» © EPA-EFE/DAVID MDZINARISHVILI
У «Грузинській мрії» запропонували Штатам першими запровадити безвіз та зробити інвестиції

Правляча партія Грузії відреагувала на пропозиції, які містяться законопроєкті MEGOBARI Act, яким американський конгресмен-республіканець Джо Вілсон пропонує країні безвіз, військову та торговельну допомогу в обмін на припинення антидемократичного дрейфу в бік Росії, який посилився з ухваленням грузинським парламентом «закону про іноагентів». А якщо Грузія відмовиться змінити курс – будуть запроваджені санкції щодо низки посадовців. 

«Покращення грузино-американських відносин повністю залежить від правильних дій американської сторони. А для цього необхідно виявляти повагу до грузинської держави і грузинського народу, а не роздавати обіцянки з більш ніж неоднозначними перспективами і вдаватися до образливого шантажу. На жаль, деякі американські політики і чиновники продовжують робити помилку за помилкою і використовувати мову шантажу в спілкуванні з Грузією», – йдеться у заяві політради партії «Грузинська мрія» у Facebook від 21 травня.

Політрада зазначила, що американский «законопроект ще не прийнятий, і перспективи його прийняття досить туманні». 

«Уряд Грузії не грає в ігри. Ми приймаємо закон про прозорість діяльності неурядових організацій [«закон про іноагентів»], тому що не бачимо іншого способу заспокоїти країну… з 2020 року НУО вже двічі намагалися розпочати революцію, і ми не можемо сидіти склавши руки в очікуванні третьої спроби. Для нас цей закон – не предмет торгівлі, а ефективний засіб захисту суверенітету Грузії», – заявили у правлячій партії країни. 

Натомість «Грузинська мрія» запропонувала США виразити «гідне ставлення до Грузії» іншим чином: лібералізацією візового режиму для громадян Грузії та підписанням угоду про зону вільної торгівлі без жодних застережень, а також інвестиціями в грузинську економіку і припиненням «використання теми ЄС як інструменту для постійного шантажу Грузії».

Окремо правляча партія, підтверджуючи необхідність ухвалення «закону про іноагентів», заявила, що США можуть «забезпечити зміну поведінки неурядових організацій, а саме – припинення їхньої політики невизнання легітимності грузинського уряду та відмову від революційних планів».

Нагадаємо, раніше у Білому домі попередила, якщо «закон про іноагентів» буде впроваджений, це змусить Вашингтон «фундаментально переоцінити наші відносини з Грузією». Реагуючи на цю заяву, генеральний секретар правлячої партії Грузії «Грузинська мрія» Каха Каладзе заявив, що влада у країні не боїться західних санкції й не допустить «українізації Грузії». 

Про можливі сценарії розвитку ситуації у Грузії на тлі ухвалення «закону про іноагентів», списаного з російського зразка, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Куди веде «Грузинська мрія»: до Європи чи Росії?»

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі