Як Швеція готує свою армію до можливих загроз з боку Росії — WSJ

Поділитися
Як Швеція готує свою армію до можливих загроз з боку Росії — WSJ © Pixabay
Американські та європейські військові намагаються зміцнити свої сили, щоб стримувати Росію, відповідь Швеції полягає в тому, щоб призивати до армії лише найздібніших.

Щоб протистояти й стримувати експансіоністську Москву, США і багато найближчих сусідів Росії намагаються залучити достатню кількість новобранців для посилення своїх збройних сил. На відміну від Швеції, де щороку збройні сили відмовляють тисячам юнаків і дівчат у службі. Як найновіший член НАТО, Швеція робить ставку на те, що найкращий спосіб зміцнити свою оборону від російської агресії — це укомплектувати свої збройні сили найкращими військовослужбовцями країни, повідомляє The Wall Street Journal.

Всі юнаки й дівчата у Швеції повинні пройти військову службу, але суворе тестування відбирає найкращих з-поміж решти. Військова служба, що триває до 15 місяців, залежно від посади, вважається престижною, і призовники змагаються за місця. Після цього вони стають резервістами країни на 10 років, або до досягнення 47 років. 

Відбір у Швеції базується на фізичній і розумовій підготовці, тестах на IQ і мотивації до служби. Проблеми зі здоров'ям, такі як алергія, астма або екзема, можуть відсіяти новобранців. 

Сьогодні Швеція може мобілізувати близько 66000 військовослужбовців, в тому числі близько 12000 резервістів і понад 2000 охоронців, порівняно з 850000 чоловіків і жінок у розпал холодної війни в 1960-х роках. Метою є збільшення чисельності активних сил до понад 100000 до 2030 року.

"Вторгнення Москви в Україну несподівано нагадало Європі про необхідність утримувати значні боєздатні армії. Представники європейської розвідки заявляють, що Росія очікує конфлікту з НАТО протягом наступного десятиліття і має на меті створити постійну армію чисельністю 1,5 мільйона осіб до кінця 2026 року", — пише газета.

Жорстока війна на виснаження в Україні показала, що масові армії все ще мають значення, особливо у багаторічних війнах, сказав Ян Джоел Андерссон, старший аналітик і експерт з питань переозброєння в Інституті досліджень безпеки Європейського Союзу. 

Нагадаємо, що міністр оборони Швеції заявив, що його країна допускає розгляд можливості відправки своїх військ в Україну, якщо це запропонують союзники по НАТО. Але зараз Швеція не планує відправляти до України своїх військових.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі