UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗСУ необхідно зруйнувати залізничну частину Керченського мосту. Під час атак потрібно цілитися у нижні опори — експерт

Адже саме на них кріпиться мостова конструкція. 

Капітальний характер конструкцій Кримського мосту є проблемою для ЗСУ, адже його будували так, аби об'єкт витримав сейсмічні коливання, розповів голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан. У коментарі для видання "Фокус" він пояснив, що через це потрібно більше вибухівки для його знищення і відповідні засоби ураження. 

Приклад — німецькі далекобійні ракети Taurus, а також Storm Shadow та SCALP. Їх потрібна певна кількість. Також для ліквідації цього об'єкта можна використовувати дрони, які можуть транспортувати велику кількість вибухівки. 

"Для того, щоб вивести з ладу Кримський міст, потрібно влучити не у верхні, а в нижні опори мосту, на які кріпиться сама мостова конструкція. Для цього для нас найкраще застосовувати такі ракети, як Taurus, або більшу кількість інших ракет", — пояснив він, додаючи, що важливо, аби не просто впав проліт мосту, а була зруйнована залізнична частина. 

Знищення Керченського мосту буде пріоритетним, коли буде рішення про проведення кримської операції і розпочнеться відрізання півострова від постачання, наголошує Кузан. 

"Перші кроки для цього — це знищення великих десантних кораблів РФ, вони використовуються зараз як основний морський компонент для логістики, забезпечення Кримського півострова. Авіаційний компонент — Іл-76, це військово-транспортна авіація РФ. Але сухопутний компонент — це саме Кримський міст", — заявив Кузан.

Читайте також: Сенатор Рід: ЗСУ у 2025-му повинні встановити вогневий контроль над Кримом, аби всадити Росію за стіл перемовин

Нагадаємо, наразі росіяни не використовують Керченський міст для військової логістики, адже все ще триває відновлення його опор після атак ЗСУ. Та українська сторона закликає цивільних на півострові уникати цього об'єкта, мовляв, на нього чекають нові "сюрпризи" від захисників. ЗМІ вважають, що Сили оборони планують знову атакувати об'єкт у першій половині 2024-го