UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗСУ мають успіхи в районі низки населених пунктів під Бахмутом (карта)

Водночас ворог не припиняє активні обстріли на сході України.

Українським військовим вдалося досягти успіхів на кількох ділянках на бахмутському напрямку в Донецькій області. Йдеться про райони населених пунктів Кліщіївка, Предтечине, Андріївка, Курдюмівка та Дачне, звідки вибиваються російські окупанти, повідомив глава пресслужби Східного угруповання військ Збройних Сил України Ілля Євлаш у ефірі "Суспільне. Спротив"

"Маємо успіхи на кліщіївському напрямку. Там маємо просування. Окрім цього, також маємо успіхи в районі Предтечиного, Андріївки, Курдюмівки та населеного пункту Дачне. Там противник відступає, з боями відходить, проте жорсткі бої не закінчуються", – розповів він.

Євлаш додав, що ворожа армія під містом Бахмут продовжує застосовувати всі наявні види озброєння. Зокрема, було зафіксовано 527 обстрілів наших позицій за добу, 12 бойових зіткнень з військами РФ. Також фіксувалося застосування росіянами тактичної та армійської авіації.

Читайте також: ЗСУ звільнили майже п'ять квадратних кілометрів території на таврійському напрямку

Активні артилерійські обстріли з боку агресора зберігаються і на лимано-куп'янському напрямку – за добу відбулося понад 500. Також було 20 застосувань загарбниками літаків та вертольотів.

"Противник продовжує наносити вогневе ураження поблизу Серебрянського лісництва, також на напрямку Новоєгорівки, Синьківки, Берестового, Сіверська та Верхньокам'янського. Продовжує інтенсивно обстрілювали та завдавати вударів по позиціях наших захисників, проте безуспішно для нього", – додав Євлаш.

Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що наші військові вже звільнили 49 квадратних кілометрів територій на бахмутському напрямку Донецької області. Впродовж минулого тижня ЗСУ звільнили два квадратних кілометри на цьому напрямку.

Днем раніше голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що український контрнаступ може тривати ще 30-45 днів, поки дозволяє погода. Але аналітики Інституту вивчення війни США не вважають, що погіршення погодних умов зупинить контрнаступ захисників. Хоча й не відкидають того, що це матиме свій вплив на операцію ЗСУ.