UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зміни в мобілізації: що чекає українців після прийняття закону

Пояснення дали в Міноборони.

Верховна Рада ухвалила закон №10449 щодо посилення мобілізації. Документ у другому читанні підтримали 283 депутати. Cпікер Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону розповів, до чого готуватися українцям після набуття чинності цього закону, пише «РБК-Україна».

Читайте також: Зеленський прокоментував ухвалення закону щодо посилення мобілізації

Він зазначив, що після цього необхідно буде носити з собою військово-обліковий документ. Це стосується чоловіків віком від 25 до 60 років. Документи потрібно буде пред'являти на вимогу представника ТЦК, прикордонної служби чи поліцейського.

Також спікер зазначив, що військовозобов'язані матимуть протягом 60 днів оновити свої дані в ТЦК.

«Окрім цього буде введено електронний кабінет і також там можна буде оновлювати дистанційно свої дані. Якщо ви одружилися, якщо у вас народилися діти, якщо ви змінили місце проживання, це можна буде завантажити завдяки цьому електронному кабінету. Реєстрація в ньому добровільна і не є обов'язковою», - додав він.

Спікер також порадив українцям подбати про свою фізичну форму, відвідати курси з тактичної медицини і переглянути вакансії на ресурсах у рамках програми рекрутингу.

Кілька десятків відеороликів українською мовою, спрямованих проти мобілізації в Україні, зняла й поширила в мережі РФ. Технологія не нова. Ролики жахливі й огидні. Й це ‒ лише незначна частина інформаційної війни, в якій ми, на жаль, програємо. Тому що саме на наших внутрішніх промахах її будувати найкраще. Детальніше читайте у статті Лесі Литвинової «Мобілізація: ляльки й ляльководи» на ZN.UA.