UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зміна місця служби: які виплати можуть отримати військові

Грошову допомогу можуть отримати певні категорії військовослужбовців.

Військовослужбовці, які боронять Україну від ворога, мають право на певні виплати і пільги від держави. Фахівці «Юридичної сотні» розповіли, хто з військових може отримати грошову допомогу при переїзді на нове місце служби. Мова йде про підйомну допомогу та добові.

Читайте також: Мобілізація в Україні: як змінилася робота ВЛК

Право на підйомну допомогу мають військові, які проходять службу за контрактом, кадрову службу, за призовом осіб офіцерського складу ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту. Мобілізовані не мають права на таку виплату.

Вона виплачується при переїзді військового на нове місце служби в інший населений пункт після призначення на посаду або зарахування на навчання до вищих військових навчальних закладів, термін навчання в яких шість місяців і більше, або у зв’язку з передислокацією військової частини.

Підйомна допомога виплачується в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї, який переїхав з ним на нове місце служби.

Добові, встановлені Урядом для працівників, які перебувають у відрядженні, виплачуються за кожний день перебування в дорозі на військовослужбовця та кожного члена його сім’ї, який переїхав разом з ним.

Розмір підйомної допомоги обчислюється виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, установлених за новим місцем служби на дату, коли військовослужбовець приступив до виконання обов’язків за посадою (зарахований на навчання), або на дату прибуття до нового місця дислокації військової частини, на членів сім’ї — на дату реєстрації рапорту військовослужбовця про виплату підйомної допомоги на членів сім’ї військовослужбовця, які переїхали з ним до нового місця служби.

Виплата здійснюється за новим місцем служби (навчання) за наказом командира (начальника) військової частини (військового навчального закладу) із зазначенням нарахованої суми виплат.

У наказі зазначаються дата та номер наказу про призначення військовослужбовця на військову посаду (зарахування на навчання), дата, коли він приступив до виконання обов’язків за посадою, дата вибуття з попереднього місця військової служби та прибуття на нове місце служби (на нове місце дислокації військової частини).

Військовослужбовцям, які на дату прибуття до іншого населеного пункту перебувають у розпорядженні відповідного командира, підйомна допомога та добові виплачуються після призначення на посади та вступу до виконання посадових обов’язків за новим місцем військової служби в цьому населеному пункті.

Наказ про виплату підйомної допомоги й добових на військовослужбовця та членів його сім’ї готується службою персоналу військової частини.

Підйомна допомога та добові не виплачуються на членів сім’ї військового, які переїхали в пункт перебування його в розпорядженні відповідного командира. У такому разі підйомна допомога виплачується після призначення військового на посаду або після зарахування на навчання у військовий навчальний заклад, термін навчання в якому шість місяців і більше.

Порядок виплати грошової допомоги

Виплачується на підставі наказу командира військової частини після рапорту військового. У наказі зазначається нарахована сума до виплати та чи є дружина (чоловік) військовослужбовцем.

За необхідності командир може організувати перевірку достовірності даних про переїзд членів сім’ї військовослужбовця до його нового місця служби.

Для цього створюється комісія, а результати оформлюються актом перевірки. Якщо дружина і чоловік є військовими, то підйомна допомога на кожного з них виплачується за новим місцем їхньої служби, а на членів сім’ї — з місячного грошового забезпечення одного з них (за їхнім бажанням).

Підйомну допомогу можна отримати не більш як за два переїзди протягом календарного року, пов’язаних з призначенням на посади чи передислокацією військової частини (підрозділу).

Порядок виплати добових

За кожний день перебування в дорозі військового та кожного члена його сім’ї, які переїхали на нове місце служби, за умови надання проїзних документів. День вибуття та день прибуття рахуються як дві доби. За відсутності проїзних документів добові виплачуються з розрахунку за одну добу переїзду.

Військові також можуть отримати оздоровчі виплати. Вони можуть надаватися за різних обставин.