UA / RU
Підтримати ZN.ua

Журналіст розповів про проблеми з формування 155 бригади: у ДБР проводять розслідування

За час формування бригади її самовільно покинули 1700 бійців.

Журналіст Юрій Бутусов заявив про проблеми з формуванням 155 механізованої бригади "Анна Київська". Зокрема лише на етапі підготовки з новоствореної бригади у Франції втекло понад 50 військовослужбовців. Державне бюро розслідувань веде розслідування перелічених фактів, повідомила радниця із комунікацій ДБР Тетяна Сапьян, пише “Українська правда”.

За словами Бутусова, 155 бригада почала формуватись у березні 2024 року. Її командиром був призначений досвідчений офіцер – Дмитро Рюмшин. Це одна з 14 бригад, яку мали озброїти західні партнери.

“Але з самого початку виявилось, що у ОК “Захід” нема ні командних кадрів, ні  солдат, ні озброєння, ні ресурсів для створення нового з’єднання”, – пише він та додає, що формування 155 бригади з перших днів було “суцільним організаційним хаосом буквально в усіх компонентах”.

Окрім того, за даними Бутусова, від самого початку формування бригади її самовільно покидала (СЗЧ) значна кількість бійців. На момент виїзду на навчання у Францію у жовтні, у бригаді вже пішло в СЗЧ 935 бійців. 

Бутусов додає, що загалом у Францію було направлено 1924 військовослужбовці, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – 459, а 1414 – були служили менше ніж 2 місяці. Втеча на навчаннях 50 бійців викликала питання у керівництва Франції щодо серйозності ставлення українців до реалізації такого вартісного проєкту, пише журналіст.

Читайте також: Командира 211-ї бригади Побережнюка знову взято під варту

“Поки усе командування бригади знаходилось на навчанні у Франції, без присутності командирів бригади та батальйонів проводилось зарахування тисяч нових людей, в результаті у жовтні та листопаді на території України одразу після зарахування до складу з бригади втекло понад 700 людей. Які пішли в СЗЧ жодного разу не побачив своїх командирів”, – розповів журналіст та додав, що до того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишило 1700 військовослужбовців.

За його словами, з 15 листопада солдатів бригади почали повертати в Україну, але штаб бригади залишився для завершення штабних занять. Він стверджує, що за відсутності штабу бригади та комбатів, командування ОК “Захід” та Сухопутних військ почало “перекидати ненавчених та не злагоджених людей у район Покровська”.

Після прибуття комбрига Рюмшина з Франції до Покровська, його оголосили винним у втечі 50 військовослужбовців у Франції та звільнили. 

“В результаті хаос в управлінні тільки посилився, керованість стала значно гіршою, і за перший тиждень грудня ще до вступу у бій у бригаді сталось ще 198 СЗЧ, а з першого дня виконання бойових завдань почались значні втрати людей через погану керованість та навченість”, – наголосив Бутусов.

Журналіст пише, що ДБР у грудні відкрило кримінальну справу щодо обставин формування бригади. Як розповіла представниця ДБР, правоохоронці вивчають факти, викладені у ЗМІ. Зокрема кримінальне провадження, порушеного за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень та дезертирство “ст 426-1 та ст 408 Кримінального кодексу України”. 

“Розслідування триває. Говорити про якісь попередні результати поки ще рано", – констатувала Сапьян.

Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Головна інспекція Міноборони комплексно проаналізує командування Сухопутних військ Збройних сил України. Це має стати кроком до ефективнішої та сильнішої армії.