UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський розповів про наступні кроки щодо Росії в межах Саміту миру

Президент України сказав, що після проведення консультацій з низкою країн, буде вироблено план

Президент України Володимир Зеленський заявив, що наступними кроками після першого Саміту миру стане напрацювання плану щодо Росії, в якому за основу будуть взяті погоджені лідерами позиції щодо ядерної безпеки, продовольчої безпеки та повернення полонених. Відповідаючи на запитання, що робити з Росією, яка не демонструє бажання миру, Зеленський сказав, що далі будуть робочі зустрічі між командами визначених країн*. 

«Я вважаю, що після усіх цих зустрічей, які ми повинні правильно організувати, і повинні організовувати всюди… Дуже важливо, щоб вони були на різних континентах, на територіях країн, які… об’єднані з нами цінностями. Це дуже важливо. І тому будуть ці зустрічі і в Африці, і в Латинській Америці, в Європі, в Азії. Ми зараз спрямовуємо свої зусилля саме на це. Після цього буде план. Спільний план», – сказав Зеленський.

*За словами заступника глави Офісу президента Ігоря Жовкви, це Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, Сполучені Штати, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія.

Читайте також: «Україна бореться за всю планету» – заяви світових лідерів на другий день Саміту миру

Відповідаючи на запитання, чи буде Росія представлена на другому Саміті миру, президент сказав, що це покаже чи дійсно вона хоче миру. 

«Їхня присутність там буде говорити про те, що вони вирішили закінчити війну. Не хочу гратися словами «вирішили вони» або «їх змусив світ». Для нас, громадян України, на сьогодні головне результат. Результат – це закінчення цієї війни», – сказав Зеленський. 

Читайте також: Китай працював на скасування підтримки України на Саміті миру – Зеленський

Нагадаємо, президент Зеленський раніше заявив, що підготовка наступного Саміту миру «займе місяці». За його словами, вже є країни, які готові прийняти у себе другий Саміт миру.  

Раніше Зеленський прокоментував позиції Китаю та Бразилії, які не підтримали Саміт миру, сказавши, що війна це не розбіжності, а неповага та агресія.