Президент України Володимир Зеленський в рамках пресконференції "Лютий. Рік незламності", коментуючи питання трибуналу для росіян, зауважив, що подібні кроки починаються з політичної підтримки. Майданчик ООН є саме тим майданчиком, де є якнайбільше держав, які можна об'єднати політично. Тож саме на його основі може бути створено трибунал для РФ.
"Ми працюємо й над створенням спеціального механізму щодо компенсації усіх збитків. Це велика робота. Та ми працюємо", - переконує Зеленський, додавши, що механізм складний, а робота триває щоденно.
Президент при цьому наголосив, що держави бояться створювати трибунали через відповідальність.
"Але перед тим, щоб створювати щось у себе в державі, потрібна політична воля, об'єднання. Тому ООН - там будь-які держави, уряди й лідери отримують політичну підтримку цього процесу", - сказав президент України.
Він впевнений, що усі необхідні рішення будуть підтримані, а резолюції - проголосовані.
Зеленський також відзначив країни, які є лідері в допомозі з трибуналом. Це Нідерланди, Велика Британія, США та країни Балтії - "балтійська трійка та Польща в усьому нас підтримують".
Він відзначив, що процес є доволі важким, адже інституції створені давно й вони не проходили досі такого випробування, у них немає відповідного досвіду.
Як покарати Путіна та його посіпак з вищого керівництва Росії за злочин агресії проти України? Ідея спецтрибуналу стрімко здобуває у світі нових прихильників. Все більше держав долучаються до дискусії, все конкретнішою стає розмова про майбутній трибунал.
Тож на якому етапі перебуває зараз цей складний процес, які існують погляди на модель трибуналу та які часові віхи будуть ключовими в першій половині цього року? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши статтю Еріка Кучеренка "Як Україна наближає створення трибуналу, що засудить путіна&Ko".