UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський пояснив, кому вигідно розповсюджувати чутки про те, що Україна нібито причетна до підриву «Північного потоку»

Кілька вибухів на газопроводах «Північний потік» у Балтійському морі сталися у вересні 2022 року. Москва звинувачує у цьому Захід, західні країни підозрюють росіян.

Поширення чуток про причетність України до вибухів на газопроводах "Північний потік" може бути вигідним тим, хто проти введення санкцій проти Росії, заявив президент України Володимир Зеленський 10 березня на пресконференції після переговорів із прем'єр-міністром Фінляндії Санною Марін у Києві.

"Ми не маємо до цього жодного відношення. Українці точно цього не робили", – сказав президент.

Зеленський зазначив: те, що деякі незалежні медіа, до яких він завжди ставився з повагою, роблять такі кроки – "дуже небезпечно".

"Вважаю, що це неправильно, це грає на руку Російської Федерації або бізнес-групам, зацікавленим у тому, щоб не вводилися потужні санкції, тому що страждає їхній бізнес", - сказав він.

Читайте також: Spiegel показав яхту "Андромеда", з якої, ймовірно, підірвали "Північні потоки”

Раніше про можливу причетність до підриву "Північного потоку-2" деяких проукраїнських груп написала газета New York Times.

Разом з тим, якщо підтвердяться або хоча б посиляться підозри щодо того, що саме Росія стоїть за вибухами, наслідки для безпеки континенту будуть дуже великими, пише Politico. Ідея про те, що підводна енергетична та комунікаційна інфраструктура ЄС тепер стала метою Росії, змусить європейські армії готуватись до появи нового несподіваного фронту російської війни проти України. І на цьому фронті їм доведеться вступити у пряме протистояння проти флоту РФ.