Перші засуджені, які приєдналися до Збройних сил України, вже проходять бойове злагодження, а деякі з них відзначилися тим, що взяли в полон російського військовослужбовця.
Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в інтерв’ю hromadske, розповідаючи про ефективність мобілізації серед засуджених.
Із її слів, до лав української армії вже вступили понад 600 в'язнів, і їх кількість продовжує зростати. Станом на 29 травня більше 4 тисяч засуджених хочуть мобілізуватися.
Висоцька підкреслила, що процес мобілізації засуджених відбувається відповідно до закону. Їхні заяви розглядаються в суді, після чого добровольців перевіряють, вони проходять військово-лікарську комісію та знайомляться з командирами. Посадовиця зазначила, що ця ініціатива є ефективною.
"Засуджені готуються виконувати важливу роботу для суспільства. На фронті багато роботи, яка не обов’язково пов'язана зі зброєю. Але навіть у бойових умовах у нас вже є успішні приклади: одні з перших засуджених взяли в полон росіянина", ‒ додала заступниця міністра.
Місце служби колишніх в’язнів визначатиме Міноборони, проте українська практика не копіює російську, запевнила урядовиця.
"Із одного боку, ми хочемо уникнути помилок та недемократичних підходів Росії. Із іншого ‒ не можемо дозволити засудженим відслужити своє покарання в тилових підрозділах, фактично звільнивши їх від відповідальності. Важливо розуміти, що ці люди мають працювати на державу певний час, а контракт укладається до кінця воєнного стану", ‒ підсумувала Висоцька.
Нагадаємо, за інформацією міністра юстиції Дениса Малюськи із закладів позбавлення волі в Україні на разі можна мобілізувати від 10 до 20 тисяч людей.