UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зараз є три головні інструменти, що діють при закупівлях для армії - Ярова

Усі вони застосовуються різною мірою, а від одного з них пропонують максимально відходити.

В Україні зараз різною мірою працює три головні інструменти при закупівлях речового забезпечення для війська, про це сказала на пресконференції "Легка промисловість — за прозорі закупівлі" член Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України Богдана Ярова.

"Зараз у нас з інструментів торгівлі (для постачання війська - ред.) є прямий договір, є процедура закупівлі на Prozorro і буде рамка, відкрита рамка", - зазначила Ярова.

Вона також додала, що відстоювала позицію про не запуск повної процедури закупівель, оскільки оскарження її передбачає тривалий період і є ризик "застрягнути в Антимонопольному комітеті", а нам зараз цього не можна собі дозволити.

"Для мене важливим був відхід від прямих договорів, це крайній захід, коли вже все інше не працює. Це коли мова йде про термінову закупівлю, дуже швидко щось треба, або про закупівлю товару з дуже чутливою інформацією, і це не можна пускати в публічну площину. Важливим було виведення на Prozorro - це конкуренція. Ще одне питання - відсутність авансування. Ще важлива річ - це прийняття колегіального, а не одноособового рішення при визначенні переможця", - додала Ярова.

Читайте також: СБУ викрила оборудку із розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі артилерійських снарядів для ЗСУ

Як зауважила під час обговорення заступниця міністра економіки України Надія Бігун, оборонні рамки, тобто можливість прокваліфікувати виробників наперед, є порівняно новим механізмом і тільки починає працювати.

Як повідомлялося, на цій же пресконференції заступник міністра оборони Віталій Половенко відреагував на скандал з Ігорем Гринкевичем: чиновник заявив, що відомство розриває усі контракти з пулом компаній, пов'язаних з названим бізнесменом.