UA / RU
Підтримати ZN.ua

Залежна від російського газу Сербія приєдналася до Кримської платформи

«Сербія не нейтральна», заявила прем’єр Брнабич 

Сербія 23 серпня приєдналася до очолюваної Україною Кримської платформи з реінтеграції окупованого півострову, що свідчить про відхід від Росії, історичного союзника і єдиного постачальника природного газу, заявляється у повідомленні Reuters.

Цей крок був зроблений наступного дня після зустрічі президента України Володимира Зеленського та сербського президента Александара Вучича в Афінах, яку обидва лідери охарактеризували як добру та відкриту.

Читайте також: Угорщина домовилась із Сербією про збільшення поставок російського газу

У своєму онлайн-зверненні до учасників форуму прем'єр-міністр Сербії Ана Брнабич заявила, що Сербія «щиро шкодує про страждання України та українського народу».

Вона підкреслила «відданість принципам міжнародного права, територіальної цілісності та політичної незалежності держав», додавши: «Ми щиро співчуваємо... українському народу і Україні, які мають справжнього друга в обличчі Сербії».

«Сербія не нейтральна. Ми повністю підтверджуємо територіальну цілісність і суверенітет України. Також ми хочемо підтвердити готовність Сербії брати участь у повоєнному відновленні України і підтримати інтеграцію України в Європу, поділившись нашим досвідом», – сказала Брнабич у відеозверненні до учасників саміту Криммської платформи.  

Читайте також: Зеленський та Вучич обговорять в Афінах питання визнання Косово

Раніше Сербія неодноразово засуджувала вторгнення Росії в Україну в ООН та на інших міжнародних форумах, але досі не запровадила санкції проти Москви. 

Україна не визнає Косово, яке проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Белград, у свою чергу, не визнає анексію Криму та окупованих Росією частин України.

Читайте також: Я вважаю, що видача ордера на арешт Путіна призведе до поганих політичних наслідків – Вучич

Сербія залишається повністю залежною від поставок природного газу з Росії і підтримує торговельні та військові зв'язки з Москвою. Але Белград також прагне приєднатися до Європейського Союзу і диверсифікувати свої енергетичні поставки.

Чому участь Сербії у Кримській платформі буде болючим ударом по Росії пояснюють Володимир Цибульник та Тетяна Щербак у статті «Чи вдалося Зеленському відірвати Сербію від Росії?» на ZN.UA.