UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закон про мобілізацію: кому треба обов’язково з’явитися до ТЦК

Пояснення дав юрист.

В середині квітня Президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Він передбачає низку змін в мобілізаційні процеси. Адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич у коментарі «РБК-Україна» пояснив, кому треба та не треба йти до ТЦК після набуття чинності нового закону.

Читайте також: Закон про мобілізацію: чому обмеження на консульські послуги для чоловіків за кордоном вже діють

Кому потрібно оновити дані в ТЦК

«Оскільки в законі прямо зазначений обов’язок для всіх громадян оновити свої дані, в такому випадку це стосується і жінок, які перебувають на військовому обліку. Наразі жінки, які мають або здобувають медичну/фармацевтичну освіту зобов’язані ставати на військовий облік у ТЦК та СП», – зазначив він.

Таким чином, законодавець встановив обов’язок з актуалізації свої даних протягом 60 днів (починаючи з 18 травня) для таких категорій:

«Тому ситуація така, що незалежно від того, чи ви призовник або військовозобов’язаний, а також чи є у вас підстави для відстрочки, у вас є обов’язок протягом 60 днів оновити дані», – зазначив він.

Як поновити дані у ТЦК

Для тих, хто перебуває на території України, оновити дані можна трьома способами:

Якщо ви за кордоном, то можна повідомити такі данні на офіційну електронну адресу або номер телефону ТЦК, які мають бути зазначені на офіційному сайті такого ТЦК, або через електронний кабінет. Планується, що оновлення через ЦНАП має запрацювати з 17 травня, а електронний кабінет – з 17 червня.

Кому не треба поновляти дані в ТЦК

Обов’язок йти до ТЦК для оновлення даних не поширюється на громадян, які виключені з військового обліку, тому їм таке оновлення проводити не потрібно.

За новим Законом, виключенню з військового обліку у ТЦК та СП підлягають громадяни, які:

«Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і в нього вносяться дані про виключення із військового обліку. Якщо ви оновили свої дані до 18 травня (до набрання чинності законом), в будь-якому випадку у нього виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулось жодних змін», – пояснив він.

Нагадаємо, в Міністерстві оборони України розповіли про основні зміни, які стосуються як військовослужбовців, так і цивільних громадян України.