UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист Палестини від десятиліть репресій та злочинів: Іран прокоментував свою причетність до дій ХАМАС

Тегеран вважає, нібито Ізраїль намагається виправдати свої невдачі іранськими розвідувальними можливостями та оперативним плануванням. 

Місія Ірану в ООН заперечує інформацію про те, що країна допомагає палестинським терористам з угруповання ХАМАС атакувати Ізраїль. Як повідомляє агенція Reuters, Тегеран, втім, виправдовує агресію бойовиків, називаючи її "законним захистом". 

"Рішучі заходи, вжиті Палестиною, є повністю законним захистом від семи десятиліть репресивної окупації та огидних злочинів, скоєних нелегітимним сіоністським режимом", - зазначається в заяві місії Ірану при ООН.

Представник місії також пояснив "успіх" атаки бойовиків моментом несподіванки. Це, на його думку, й призвело до найбільшого провалу ізраїльських безпекових організацій.

"Вони намагаються виправдати свою невдачу і приписати її розвідувальним можливостям Ірану та оперативному плануванню... Їм дуже важко прийняти той факт, що у розвідувальній спільноті розповідають, що вони зазнали поразки від палестинського угруповання", - йдеться у заяві іранської місії.

Читайте також: Ігаль Левін: Говорити, що війна Ізраїля йде тільки з ХАМАСом — це приблизно як говорити, що Україна воює лише з "Л/ДНР"

Нагадаємо, вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого удару по Ізраїлю й заявили про проведення операції "Шторм Аль-Акса". В країні оголосили стан війни. ЦАХАЛ у відповідь почав активно атакувати військові об'єкти в секторі Гази, а прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху заявив, що армія країни має намір повністю знищити терористів. 

Станом на 9 жовтня кількість загиблих внаслідок атаки ХАМАС зросла до 600 людей, серед них дві українки (інформація уточнюється МЗС). Тіла більше ніж 250 жертв було виявлено на місці музичного фестивалю, який проходив біля кордону. Також відомо про понад 2 тисячі поранених та понад 750 зниклих безвісти.

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова "Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?".