UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: що змінилося у роботі ТЦК після 16 липня

Про це розповіли у Київському ТЦК.

У середині травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Він зобов’язує військовозобов’язаних осіб оновити свої дані у ТЦК та СП протягом 60 днів  – до 16 липня.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можуть призвати особу, відносно якої порушено кримінальну справу

Начальник Дарницького районного у м. Києві ТЦК та СП Володимир Новосядлий розповів в інтервʼю «Вечірній Київ», як зараз працюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки та хто може отримати повістки.

«Після 16 числа ми виконуємо свою роботу так, як виконували її до цього. Ще раз повторюсь: проведення мобілізації під час дії воєнного стану — це пріоритетне завдання для нас. Звісно, у визначених розмірах і визначених кількостях. Тому, ті завдання, які на нас покладають, — ми й реалізовуємо», – розповів він.

Що стосується ведення обліку, за словами Володимира Новосядлого, він вівся, ведеться і буде вестися.

«Не потрібно, на мою думку, розділяти тих, хто оновив дані, і тих, хто не оновив. Ми будемо працювати по двох категоріях. І займатимемося своєю повсякденною роботою. Усі ці процедури та алгоритми прописані у 560-й постанові «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». Все по закону», – підкреслив він.

Володимир Новосядлий підкреслив, що на даний час немає потреби призивати все чоловіче населення.

«Є кількісні показники, які треба виконувати, бо є потреба у поповненні, ротації. Але такого питання, що треба призвати усіх — на сьогодні не стоїть. Для цього є бронь, яка зараз активно розширюється. В когось є сімейні обставини, хтось має проблеми зі здоров’ям», – підсумував він.

Нагадаємо, чи можна отримати відстрочку від мобілізації по догляду за батьками. Вона передбачена чинним законодавством у двох випадках.