Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації до середини травня. В цей час чоловіки призовного віку можуть отримати повістки та вступити до лав ЗСУ.
Юрист Михайло Лобунько розповів, які будуть наслідки, якщо особа взяла повістку, але не з’явилася у встановлений строк.
За неявку за повісткою передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Щодо першої, то передбачено штраф від 1700 до 3400 грн.
Вищезазначена відповідальність стосується виключно всіх типів повісток, окрім мобілізаційного розпорядження. Тобто особа може отримати адміністративний штраф лише за нез’явлення по повістці на уточнення, оновлення даних або ж на повістку на військово-лікарську комісію.
Якщо ж особа прийшла до ТЦК та СП і пройшла військово-лікарську комісію, то в такому разі особі може бути видане мобілізаційне розпорядження. У випадку неявки за мобілізаційним розпорядженням передбачена кримінальна відповідальність. Ухилення від призову карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років.
Нагадаємо, чи можуть вручити повістку багатодітному батьку та вимагати від нього проходження ВЛК. Дотримуватися правил військового обліку мають усі без виключення призовники, військовозобов'язані та резервісти, незалежно від того, чи підлягають вони призову на військову службу.