UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: чи можуть видати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного без ВЛК

Цей документ ввели ще у 2017 році.  

В Україні діє загальна мобілізація і оголошено воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
У цей час повістки отримують чоловіки призовного віку.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка з вивихом плеча

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, чи можуть видати тимчасове посвідчення військовозобов’язаного особі без проходження військово-лікарської комісії.

Він нагадав, що у 2017 році почав діяти Наказ Міністерства оборони «Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного». Відповідно, наказом був введений новий вид військово-облікового документа – тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Це документ, що посвідчує особу військовозобов’язаного, який перебуває в запасі осіб офіцерського складу або осіб рядового, сержантського і старшинського складу. Простими словами, якщо у особи є таке посвідчення, то вона причетні до виконання військового обов’язку.

Наприклад, такий документ можуть видати особам, які непридатні за станом здоров’я. Але якщо на одній з медкомісій ВЛК вирішить, що стан здоров’я дозволяє проходити службу, особа повинна буде виконати військовий обов’язок. Тобто тимчасове посвідчення виступає як замінник військового квитка для певних категорій осіб.

В тимчасовому посвідченні є графа «Придатність до проходження військової служби за станом здоров'я» - якщо ця графа не заповнена, то особу повинні направити на ВЛК та не можуть мобілізувати без її рішення. Без заповнення цієї графи документ не є правомочним.

Чоловіки віком від 18 до 60 можуть бути призвані на військову службу, у разі якщо вони будуть визнані придатними військово-лікарською комісією. Юристи пояснили, як підтвердити діагноз під час проходження ВЛК.