UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка з гіпотиреозом

Ступінь придатності до військової служби визначає військово-лікарська комісія.

В Україні оголошена загальна мобілізація і воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки і, якщо їх визнають придатними, вони можуть поповнити ряді ЗСУ.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка з вивихом плеча

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, чи можуть призвати чоловіка з гіпотиреозом. Він підкреслив, що ступінь порушення функцій організму та придатність до військової служби визначає тільки військово - лікарська комісія. При проведенні військово-лікарської комісії беруться до уваги наявні у особи медичні документи, але вони не є обов’язковими для ВЛК.

Якщо чоловік не згоден з рішенням ВЛК, він має право його оскаржувати в адміністративному або судовому порядку.

Гіпотиреоз є в Розкладі хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, але ступінь розладу функцій організму може встановити тільки лікар-фахівець. Юристи не мають права прогнозувати яке рішення прийме військово-лікарська комісія.

В статті 13, Пояснення щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби йдеться саме про це захворювання.

До пункту "а" належать:

До цього пункту належать також усі хвороби залоз внутрішньої секреції (гіпофізу, наднирників, щитоподібної та статевих залоз) з незворотними змінами органів і систем та різкими порушеннями їх функцій.

Особи, що мають такі проблеми можуть бути визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

До пункту "б" належать:

До цього пункту належать також усі захворювання залоз внутрішньої секреції з помірними порушеннями функцій.

Непридатність до військової служби осіб з такими діагнозами або обмежена придатність визначається індивідуально.

До пункту "в" належать:

До цього пункту належить також функціональна гіпербілірубінемія з постійним підвищенням білірубіну більше ніж 30 ммоль/л.

Придатність таких осіб до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально.

Під час війни деякі особи звільняються від мобілізації, оскільки мають проблеми зі здоров’ям. Повний перелік захворювань, з якими не беруть на службу до армії, вказаний у наказі «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».