UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: чи можуть призвати багатодітного батька

Зараз повістки отримують чоловіки призовного віку.  

В Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час повістки отримують чоловіки віком від 18 до 60 років.

Читайте також: Воєнний стан: чи можуть мобілізувати чоловіка, який має дружину з інвалідністю

Адвокатка АО Legal Strategy Віолета Монастирська пояснила, чи можуть мобілізувати багатодітних батьків, пише "Факти ICTV".  Вона зазначила, що багатодітна – це сім’я, в якій подружжя перебуває у законному зареєстрованому шлюбі, проживає разом та виховує трьох і більше дітей.

Крім того, родина вважається багатодітною, якщо трьох та більше самостійно виховує лише хтось один з подружжя (батько чи мати). До складу багатодітної сім’ї також входять діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (це передбачено статтею 1 Закону України "Про охорону дитинства").

Що ж стосується мобілізації багатодітних батьків, то вона нагадала, що відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" на законних підставах не можна мобілізувати тих осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації.

Серед осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації є жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, водночас вони можуть бути призвані на службу за власним бажанням та рішенням ВЛК.

Які документи підтверджують статус багатодітної сім'ї

Документом, що підтверджує статус багатодітної сім’ї, дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України "Про охорону дитинства", є відповідне посвідчення.

Щоб отримати посвідчення багатодітної сім’ї, батьки мають звернутися:

Подати заяву на отримання послуги можна особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою або електронною поштою.

Нагадаємо, яку кількість осіб можуть мобілізувати з однієї української родини. За словами юриста, в Україні немає чіткого закону, який би забороняв мобілізацію всієї сім’ї.