UA / RU
Підтримати ZN.ua

За кордоном є чотири типи біженців з України: експерт проаналізував кожен з них

Найкраще живуть ті, хто не мають на руках дітей та літніх людей, а найгірше - пенсіонери. 

Звіт Агентства ООН у справах біженців має ґрунтовну відповідь на питання про те, які категорії українців опинилися за кордоном в ролі біженців. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Як повернути українців в Україну?" пише Олександр Сергієнко. 

За його словами, чверть таких сімей (26%) складаються з одного чи більшого числа дорослих (18–59 років), які не мають на руках дітей чи літніх людей. Ще 29% сімей складаються з двох дорослих, на утриманні яких є діти чи літні люди. Найбільшу когорту становлять сім’ї, в яких один дорослий утримує дітей чи людей похилого віку, — 38%. І, нарешті, 8% сімей складаються лише з літніх людей віком 60+ років.

"Найбільш забезпеченими є біженці з першої когорти, вони частіше знімають житло (а не живуть у гуртожитках чи дешевих готелях), мають роботу та найменше звертаються за соціальною чи гуманітарною допомогою. Можна сказати, що вони непогано влаштувалися", - проаналізував ситуацію Сергієнко. 

Друга когорта — це фактично повні сім’ї з дітьми чи батьками, їхні статистичні показники щодо забезпечення житлом, роботою та джерелами доходу близькі до середніх, навіть дещо вищі. Третя, найбільша, когорта біженців також має показники, близькі до середніх, проживають вони переважно в сусідніх із Україною країнах і залишили вдома подружжя чи дітей, зазначає Сергієнко. Можна припустити, що саме їхні чоловіки чи жінки зараз воюють з ворогом.

"Нарешті, четверта когорта — літніх людей — опинилася в найгіршій ситуації, вони потребують догляду через хвороби чи інвалідність, сильно залежать від пенсійних і соціальних виплат, а частка їхньої зайнятості найменша", - розповів він. 

Читайте також: Більшість українських біженців планують повернутися додому — ООН

Більше матеріалів Олександра Сергієнка читайте за посиланням.