Через місяць після вторгнення України на російську територію стає зрозумілим, що Кремль готовий продовжувати війну на виснаження, в якій Владімір Путін все ще вірить, що може перемогти.
Само собою зрозуміло, що поразка в Курській області збентежила Путіна. Але залишається малоймовірним, що це приниження спричинить політичні проблеми для Путіна вдома, як припускають високопосадовці в Україні та на Заході, зазначає Олександр Габуєв, директор берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії.
Автор повідомляє, що в регіонах Росії, які межують з Україною, і які спостерігають за операцією в Курській області, підтримка бойових дій Росії на 10-15% вища за середній рівень по країні, який становить приблизно 60%. Ось чому Путін не поспішає відтісняти українських військових з Курської області за будь-яку ціну.
"У цій війні Путіна чекають подальші неприємні для нього повороти, оскільки Київ шукає схвалення Заходу на використання ракет дальнього радіусу дії, наданих НАТО, для завдання ударів у глибині Росії, а також на розробку власної ракетної програми за допомогою Заходу. Але Кремлю не бракує інструментів для відповіді. Найважливішим рішенням зараз є те, чи спробує Путін провести нову мобілізацію, враховуючи, що особовий склад російських військ виснажений", — пише Габуєв.
З огляду на рішучість продовжувати боротьбу як у Москві, так і в Києві, навряд чи існує короткий шлях до швидкої перемоги для будь-якої зі сторін. Тому західні лідери повинні бути готові підтримувати Україну протягом тривалого періоду, додає автор.
Про те, що відбувається на "північноукраїнському театрі воєнних дій", читайте в статтях Володимира Кравченка "Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?" та Віталія Кононученка "Курська область VS Покровськ" на ZN.UA.