UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: юрист розповів, як діяти військовому, який зіткнувся з фізичним насиллям

Він пояснив, куди слід звернутися по допомогу.

Державне бюро розслідувань вже почало досудове розслідування інциденту в одній із військових частин в Житомирській області, де командир взводу побив солдата.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можуть мобілізувати чоловіка до 27 років

Адвокат Сергій Дубок в інтерв’ю «Житомир.info» пояснив, як військовослужбовцям діяти у випадку вчинення неправомірних дій з боку старших по службі та де шукати підтримки.

Він пояснив, що військовослужбовцю, проти якого були вжиті протиправні дії, потрібно написати рапорт. Він може написати рапорт на ім’я командира військової частини. В подальшому командир військової частини може ініціювати проведення службового розслідування, а також передачу даних документів до відповідних силових структур, щоб вони здійснили розслідування злочину. Якщо військовослужбовець не напише рапорт, він може напряму звернутися до спеціалізованої прокуратури, і вона вже може ініціювати розгляд цієї справи.

Юрист підкреслив, що якщо військовий боїться писати напряму заяву на «старших», анонімно звернутися на «гарячу лінію» не вийде. Йому потрібно буде все ж таки написати рапорт.

Але він в принципі може звернутись на «гарячу лінію» Міністерства оборони України і там зареєструвати своє звернення щодо перевірки даного факту.

За словами експерта, за фізичне насилля проти військового передбачена відповідальність по статті 406 Кримінального Кодексу України – нестатутні відносини. Але повинна проводитись експертиза, які завдані тілесні ушкодження, до якої категорії вони віднесені. Це ті нюанси, згідно яких може здійснюватися класифікація статті.

Через складні умови у військових можуть загостритись старі хвороби або з’явитися нові. Нагадаємо, що робити військовому, у якого погіршилося здоров’я.