З перших днів війни, яку розпочала Росія проти України, на захист нашої країни стало багато військових. Для вирішення питань, які виникають під час служби, військовослужбовці подають рапорти. Юристка Діана Тернова розповіла, які бувають їх види та чим вони відрізняються.
Військовий рапорт – це офіційний документ, який складається військовими для звітування про події, стан підрозділу, виконання завдань, а також для вирішення питань організаційного та бойового характеру.
Види рапортів можуть бути різні: від рапорту на переведення, на звільнення, на лікування, на проходження ВЛК, на отримання відпустки, до рапорту на виплату грошового забезпечення, на отримання довідки про обставини травми і т.д.
Найпопулярнішими зверненнями стосовно написання військового рапорту є такі категорії як:
- Військовий рапорт на звільнення з військової служби. Такий рапорт є офіційним документом, який складається військовим для фіксації інформації про себе стосовно звільнення зі служби. Він містить особисті дані військовослужбовця, такі як прізвище, ім’я, по батькові, ранг, номер військового квитка, а також причину і обставини звільнення з військової служби.
- Військовий рапорт на переведення в іншу частину. Якщо військовий виявив бажання перевестися або в нього виникли сімейні обставини чи проблеми зі здоров’ям, йому потрібно взяти відношення та написати рапорт. Слід відзначити, що затвердження рапорту на переведення підпадає під відповідальність військового керівництва і рішення залежить від них. Отже, в будь-який момент рапорт можуть повернути та не погодити, за винятком ситуацій, коли переведення є обов’язковим, наприклад, на підставі рішення ВЛК про обмежену придатність.
- Військовий рапорт на проходження ВЛК. Підстави для непланового проходження ВЛК можуть включати такі ситуації, як отримання травми або поранення, повернення з відпустки по лікуванню або загострення стану здоров’я. У рапорті про направлення на ВЛК важливо вказати, з якої причини ви подаєте його. Крім того, необхідно зазначити медичні діагнози та хвороби, які у вас є.
Українські військовослужбовці мають право на призначення окремих видів пенсій. У 2024 році суми виплат можуть збільшитись.