UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: як відбувається затримання представниками ТЦК

В такому випадку вони працюють спільно з поліцією.

 В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки. В деяких випадках представники ТЦК можуть затримувати їх.

Читайте також: Загальна мобілізація: в який термін потрібно забрати повістку з пошти

Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін в інтерв'ю «Суспільному» розповів, коли це можливо та як це відбувається.

За його словами, майже кожна силова структура чи правоохоронний орган має повноваження затримувати людину. Однак, що стосується затримання у рамках мобілізації, у цьому випадку військовослужбовці ТЦК працюють спільно з поліцією.

«ТЦК повідомляє поліцію про необхідність його доставлення для складення протоколу про адміністративне правопорушення та подальших дій з ним. У межах своїх повноважень поліція такого громадянина розшукує, затримує і доставляє. Немає випадків, коли до громадянина, який уточнив свої дані та виконує правила військового обліку, раптово під’їжджає машина для затримання без перевірки документів, як це іноді описується в анонімних Telegram-каналах. Усі дії відбуваються відповідно до законодавства», — додав Роман Істомін.

Технічно затримання може відбуватися наступним чином: людину зупиняють, наприклад, на блокпості, з’ясовують, що вона перебуває у розшуку поліції за зверненням ТЦК та СП, затримують і доставляють до установи.

«Другий варіант — коли поліція з'ясовує, де ця людина проживає, і приїжджає цілеспрямовано для адміністративного затримання в межах своїх повноважень. У такому випадку може трапитись так зване «затримання без перевірки документів». Поліція вже знає, де знаходиться особа, і документи перевіряти немає потреби», — пояснив він.

Нагадаємо, у яких випадках можуть мобілізувати осіб у віці 50 років і старше.