UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: як отримати посвідчення учасника бойових дій

Для цього треба зібрати певні документи.

Восени минулого року було затверджено порядок надання статусу учасника бойових дій. А в січні цього року затвердили законопроєкт щодо надання цього статусу цивільним особам, які від початку повномасштабного російського вторгнення стали на захист України, але не вступили до офіційних військових формувань чи правоохоронних органів.

Читайте також: Мобілізація в Україні: як змінилася робота ВЛК

Юрист Михайло Лобунько пояснив, як отримати посвідчення учасника бойових дій. Він нагадав, що воно  є тим документом, який підтверджує статус не лише ветеранів війни, а й усіх, на кого поширюється дія закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Такий статус передбачає видачу відповідного посвідчення та нагрудного знаку. Також зараз існує електронне посвідчення ветерана, яке ще називають терміном «е-посвідчення». Воно містить дані з Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Згаданий нормативно-правовий акт визначає повний перелік категорій таких осіб.

Щоб підтвердити відповідний статус та отримати посвідчення, потрібно надати уповноваженим особам необхідну доказову базу. Це можуть бути журнали бойових дій, бойові донесення, вахтові журнали, польові листи та інша документація, котра засвідчує участь у бойових діях. Як зауважив юрист, чим більше є таких документів, тим краще.

Коли доказова база зібрана, вона надається спеціально створеній комісії у військовій частині. Туди може звернутися і військовий, і командир. Результатом засідання комісії стає або надання статусу, або відмова у ньому. Якщо військовий отримав відмову, її можна оскаржити у встановленому законом порядку.

В Україні учасники бойових дій (УБД) мають право на отримання пільг. Нагадаємо, куди потрібно звертатися з питань щодо призначення пільг учасникам бойових дій.