UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: як діяти військовому, який отримав поранення

Юристи підготували покрокову інструкцію.  

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії, на захист України стало багато військовослужбовців. Часто військові отримують поранення під час несення служби. Юристи ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» підготували покрокову інструкцію, як діяти військовому, який отримав поранення та розповіли, які документи повинен мати військовий на різних етапах лікування та відновлення, пише NV.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можна відмовитися від неї під час воєнного стану

Що відбувається з військовим після поранення

Якщо командир не видав довідку — військовому треба писати рапорт на його ім'я з проханням провести розслідування і видати довідку. До рапорту можна додати пояснення про обставини поранення, за можливості додати пояснення свідків, що були поруч під час поранення;

Якщо командир протягом 15−30 днів після рапорту не видав довідку чи відмовляється це робити, слід подати рапорт про оскарження дій командира до штабу оперативного командування, якому підпорядковується в/ч.

Що відбувається з військовим після виписки

Якщо стан здоров’я дозволяє – треба прибути до в/ч та попросити у командира Направлення на ВЛК (якщо не видає, написати рапорт на його ім'я).

 Якщо стан здоров’я не дозволяє – треба просити Направлення у завідувача відділення госпіталю чи районного ТЦК та СП.

Військовослужбовець проходить ВЛК, за результатами якого виноситься:

Військовий повинен отримати на руки виписний епікриз, свідоцтво про хворобу, документи з Постановами ВЛК. За можливості краще отримати будь-які інші медичні документи, які оформлюються щодо особи.

Якщо ВЛК визнало військового придатним для подальшого проходження служби:

Якщо ВЛК визнало військового непридатним для подальшого проходження служби (або визнало придатним, але є підстави вважати, що він певною мірою втратили працездатність):

В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних.  Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6–12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття» на ZN.UA.