Низка ймовірних секретних документів Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, витік яких у соціальні мережі стався наприкінці минулого тижня, розкриває інформацію про втрати українських та російських сил внаслідок вторгнення РФ у нашу державу. Згідно з ними, окупантів загинуло щонайменше в два рази більше, ніж захисників, пише Reuters.
Як зазначається у “злитих” документах, загалом за час бойових дій було вбито або поранено 354 тисячі військових з двох сторін. Агентство не вказує, про який період часу йдеться та яким числом датовані ймовірні оцінки Пентагону.
У документах, які могло сформувати розвідувальне управління Міністерства оборони США, йдеться, що внаслідок війни Україна втратила 109-113,5 тисячі своїх бійців пораненими й 15,5-17,5 тисячі загиблими. При цьому російських загарбників було поранено 154-180 тисяч, а убито – 35,5-43 тисячі.
Reuters зазначає, що такі цифри приблизно в десять разів перевищують відкриті дані Києва та Москви про свої втрати на полі бою.
Крім цього, документ від 23 лютого 2023 року розповідає про те, що виснажуючі спроби Росії просунутися на Донбасі, ймовірно, заходять у глухий кут, не даючи окупантам досягти цілі з захоплення всього регіону в поточному році. Це може призвести до тривалої війни в Україні.
«Ця тактика зменшила російські сили та запаси боєприпасів до рівня, який, за винятком непередбаченого відновлення, може виснажити російські підрозділи та зірвати військові цілі Москви, що призведе до тривалої війни після 2023 року», – йдеться в тексті, який потрапив у інтернет.
Про перший витік таємних документів Пентагону стало відомо 7 квітня. У них були описані плани Штатів і НАТО щодо посилення української армії перед запланованим контрнаступом у межах протистояння вторгненню РФ. Згодом в мережі виявили нову партію даних, які можуть детально розповідати секрети американської національної безпеки від України до Близького Сходу та Китаю.
Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що його держава буде розслідувати ймовірний витік таємної інформації розвідки до того часу, поки не встановить, хто це зробив. Водночас існує думка, що "секретні документи" можуть виявитися російською дезінформацією. За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, зміст подібних даних в соцмережах про Україну є сумішшю правдивої, неправдивої та застарілої інформації.