UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Вірменія не є союзником Росії у війні в Україні» – прем'єр Пашинян

Вірменія відчуває себе «затиснутою» між двома сторонами та «вразливою»

Вірменія не є союзником Росії у війні в Україні і стурбована впливом цього конфлікту на свої відносини з іншими країнами, заявив прем'єр-міністр Нікол Пашинян, викликавши обережну реакцію в Москві, повідомляє Reuters.

«Ми не є союзником Росії у війні з Україною. І наше відчуття від цієї війни, від цього конфлікту - це тривога, тому що це безпосередньо впливає на всі наші відносини. На Заході помічають, що ми є союзником Росії... в Росії бачать, що ми не є їхнім союзником у війні в Україні, і виходить, що ми не є чиїмись союзниками в цій ситуації, а це означає, що ми вразливі», – сказав Пашинян в інтерв'ю CNN Prima News, додавши, що Вірменія відчуває себе затиснутою між двома сторонами.

Читайте також: Вірменія відмовилася проводити навчання ОДКБ на своїй території

Відповідаючи на запитання про висловлювання Пашиняна другого червня, речник Кремля Дмітрій Пєсков відповів, що Москва взяла до відома цю «важливу заяву».

«Ми знаємо, що є певні нюанси в підході Вірменії до конфлікту навколо України. Ми їх враховуємо, ми їх знаємо, але в той же час ми продовжуємо розвивати наші союзницькі відносини з Вірменією», – сказав Пєсков.

В той же час колишній радник Кремля Сєргєй Марков, коментуючи заяву Пєскова, заявив, що Москва «натякає, що бачить, як Пашинян веде Вірменію від дружби з Росією в обійми ворогів Росії».

Читайте також: Вірменія потрапила під український каток – Петраков

Вірменія має тісні безпекові та економічні зв'язки з Росією, які ще більше зміцнилися через суперечку з сусіднім Азербайджаном за територію Нагірного Карабаху. Вірменія є членом очолюваного Москвою військового альянсу Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), тоді як Азербайджан – ні.

Наразі Вірменія та Азербайджан відновили переговори, спрямовані на укладення мирної угоди для вирішення їхньої суперечки щодо Нагірного Карабаху, який визнаний частиною Азербайджану, але населений переважно етнічними вірменами. 

Читайте також: Кінець конфлікту в Карабаху? Реакція Європи на спробу порозуміння між Вірменією та Азербайджаном

25 травня, під час засідання Вищої Євразійської економічної ради у Москві, президент Азербайджану Ільхам Алієв припустив підписання мирного договору з Вірменією. 

«Є можливість для виходу на мирну угоду з огляду на те, що Вірменія визнала Карабах частиною Азербайджану», – заявив Алієв.

На тому ж засіданні Пашинян заявив, що «Вірменія та Азербайджан домовилися про взаємне визнання територіальної цілісності один одного, і на цій основі ми досить добре просуваємося до врегулювання наших відносин». Раніше Пашинян заявив, що його країна, після багаторічного конфлікту, готова визнати Нагірний Карабах територією Азербайджану.