Помічниця директора "Європейського центру" в Atlantic Council Емма Нікс вважає, що з допомогою хімічної зброї росіяни прогризають оборону захисників на фронті, послаблюють ЗСУ та відкривають шлях до просування вперед. Втім, у майбутньому її використання може бути ще більше масштабних та смертоносним.
Зараз окупанти пішли на такий крок, намагаючись знайти вихід з ситуації, яку вважають тупиковою, стверджує експертка.
Вони застосовують проти ЗСУ хлоропікрин, призначений для боротьби з масовими заворушеннями. У Конвенції про заборону хімічної зброї прямо прописано, що застосування на полі бою цієї речовини є неприпустимим, хоча вона й не смертоносна. Це наводить на думку, що окупанти зараз перевіряють реакцію світу на порушення зі свого боку норм гуманітарного права. Так Владімір Путін намагається не вбити якнайбільше захисників, а перевірити, як далеко йому можуть дозволити зайти.
"Тому рішуча реакція міжнародної спільноти є життєво необхідною, щоб чітко дати зрозуміти, що широке використання хімічної зброї є абсолютно неприйнятним і не допускатиметься... , — наголошує Нікс. — Якщо не вдасться стримати використання хімічної зброї в Україні, це призведе до катастрофічних наслідків як для українців, так і для міжнародної безпеки в цілому".
Вона наголосила, що найкраща можливість для ЗСУ протистояти цьому — аби союзники дали Україні зброю великої дальності та забезпечили захисників розвідувальною підтримкою для здійснення ударів по хімічних підприємствах на території РФ.
Нагадаємо, протягом квітня підрозділи Сил оборони зафіксували на фронті 444 випадки застосування російськими військами боєприпасів з небезпечними хімікатами. Це на 71 випадок більше, ніж у березні.