У 2023 році затвердили нові правила військового обліку в Україні. Кабмін опублікував текст постанови № 1487, якою затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Юрист Михайло Лобунько пояснив, які документи необхідні для того, щоб стати на військовий облік.
- Паспорт громадянина України. Першим і найважливішим кроком є наявність паспорта громадянина України. Цей документ підтверджує ваш статус громадянина країни і буде використовуватися протягом усього періоду служби.
- Військово-обліковий документ, ідентифікаційний код. Важливим документом для тих, хто має вік призову, є військовий квиток або посвідчення про приписку. Цей документ містить інформацію про призовника, військовозобов’язаного та його призов до військової служби.
- Свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження є важливим документом, який підтверджує вашу дату народження та громадянство. Воно також може бути необхідним для складання ряду інших документів.
- Документи про сімейний стан. Якщо ви є одруженим або маєте дітей, може знадобитися низка документів, таких як копія шлюбного свідоцтва, свідоцтва про народження дітей тощо.
- Сертифікати про спеціальні знання або навички. У деяких випадках, наприклад, при вступі до військових навчальних закладів чи служби за вибором, можуть знадобитися сертифікати, що підтверджують ваші спеціальні знання або навички.
Юрист підкреслив, що важливим моментом є те, що призовники та військовозобов’язані після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
У воєнний час виїзд призовників і військовозобов’язаних з місця проживання без дозволу районного (міського) військового комісаріату забороняється.
Нагадаємо, чи всі жінки підлягають обов'язковому обліку та чи можуть мобілізувати українок.