UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий експерт розповів, де зараз росіяни зазнають великих втрат на фронті

ЗСУ перетворюють російську техніку на металобрухт.

Військовий експерт Владислав Селезньов виділив дві ділянки фронту, на яких наразі російські війська зазнають суттєвих втрат техніки та особового складу – це Авдіївка на Донеччині та Кринки на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

В Авдіївці армія РФ намагається атакувати позиції українських воїнів із трьох боків, розповів Селезньов для «Українського Радіо».

«Але так склалося, що ще з 2014 року під час АТО там звели потужні інженерні фортифікації, які зараз дозволяють стримувати ворожу навалу, відбиваючи так звані «м'ясні штурми». Ворог несе там шалені втрати», – зазначив він.

Читайте також: Повторний наступ Росії залежить і від рівня фортифікацій на кордоні – Чаус

Орієнтовна мапа бойових дій станом на 13 січня о 22:55 / DeepStateMap

За словами аналітика, росіяни задіюють на авдіївському напрямку величезну кількість артилерії, бронетехніки та авіації, проте отримати серйозні територіальні здобутки їм не вдається.

«Співвідношення захоплених територій у порівнянні з втратами, які окупанти зазнають на цій ділянці фронту, неспівставні. Проте ворог продовжує тиснути вперед. Імовірно, росіяни хочуть до середини березня захопити Авдіївку, щоб Путіну під час своїх виборів було чим похизуватися», – зазначив оглядач.

Читайте також: Україна пристосувалася до «м'ясних» штурмів. Наступ Росії провалився – Bild

Селезньов додав, що росіяни зазначають чималих втрати в населеному пункті Кринки на лівобережжі Дніпра. Там українські морпіхи тримають плацдарм, а артилеристи з правого берега допомагають їм знищувати ворожі цілі.

Орієнтовна мапа бойових дій станом на 13 січня о 22:55 / DeepStateMap

«Російську бронетехніку, арту та іноді авіацію наші воїни перетворюють на металобрухт. Там окупанти мають величезні втрати як у солдатах, так і в техніці. На ділянці немає серйозних зрушень, проте це не через незграбність ворога, а завдяки героїзму українських воїнів, які в надскладних природних географічних умовах продовжують тримати плацдарм на лівому березі», – підсумував експерт.

Читайте також: Бійці 47 бригади на БПМ «Бредлі» знищили новітній російський танк

Нагадаємо, наприкінці листопада 2023 року питання побудови глибоких ешелонних фортифікацій обговорювали на засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Тоді президент Володимир Зеленський наголосив, що мін і бетону нашій державі точно вистачить.