UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військові, які втекли з КНДР до Південної Кореї готові стати добровольцями у війні в Україні

Вони планують допомагати вести психологічну війну проти своїх колишніх співвітчизників.

Група з майже 200 колишніх північнокорейських солдатів, які живуть у Південній Кореї, готова вирушити в Україну, щоб допомогти деморалізувати війська Пхеньяна та вплинути на їх вступ у війну на боці Росії, повідомила 28 жовтня гонконгська газета South China Morning Post.

Північна Корея відправила тисячі військових на допомогу Росії у розв’язаній Москвою повномасштабній війні проти України.

За даними розвідок, Росія готується використати 12 тисяч північнокорейських солдатів для посилення свого війська, яке зазнало значних втрат. Перша партія планується до розгортання в Курській області.

У відповідь на ці повідомлення група північнокорейських перебіжчиків, які проживають у Південній Кореї, запропонувала свій досвід роботи з північнокорейськими військовими, щоб допомогти вести психологічну війну проти союзників Москви.

«Північнокорейські солдати перебувають там, по суті, як найманці, але ми поїдемо як волонтери з місією доброї волі», — сказав Лі Мін Бок, один з ініціаторів допомоги.

За словами Лі, їх присутність в Україні може суттєво вплинути на моральний стан північнокорейських військ. Він також додав, що до північнокорейських військ ставляться як до «гарматного м'яса».

«Ми всі військові ветерани, які краще, ніж будь-хто інший, розуміють військову культуру та психологічний стан Північної Кореї. Ми готові йти куди завгодно, щоб працювати як агенти психологічної війни – через гучномовець, розповсюджуючи листівки та навіть виступаючи перекладачами», — сказав Ан Чан Іл, інший учасник ініціативи, який очолює Всесвітній інститут вивчення Північної Кореї.

Читайте також: Китаю не сподобалася відправка північнокорейських військ до Росії – Financial Times

24 жовтня  Владімір Путін опосередковано визнав присутність північнокорейських солдатів у Росії.

Того ж дня  президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив, що країна може переглянути заборону на постачання летальної зброї Україні у світлі поглиблення військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.