Війна в Україні може тривати ще багато років, оскільки її завершення, чи то через явну перемогу однієї зі сторін, чи то через брудний компроміс, чи то просто припинення бойових дій без остаточної угоди, залежатиме не стільки від тактики на полі бою, скільки від того, яка сторона першою вичерпає свої ресурси, пише Bloomberg.
Видання зазначає, що оскільки на разі жодна зі сторін не може отримати перевагу на землі, обидві намагаються забезпечити собі перевагу в технічному оснащенні. Україні потрібна високоточна зброя великої дальності, здатна виявляти і знищувати аеродроми всередині російських кордонів, з яких запускаються літаки, що запускають ракети, націлені на українські міста і військові об'єкти. Натомість Росія зосередилась на нарощуванні свого повітряного арсеналу до такого рівня, щоб Україна була не в змозі перехоплювати рої балістичних ракет, безпілотників і планерних бомб.
Нещодавно Україна почала використовувати сучасні європейські ракети, такі як Storm Shadow і ATACMS для нанесення ударів по російських позиціях, аеродромах і складах озброєння. Вони також можуть спробувати зробити проломи в російській протиповітряній обороні, які українські військово-повітряні сили сподіваються використати після того, як отримають винищувачі F-16.
Натомість оборонна промисловість Росії вийшла на повну потужність всупереч західним санкціям: заводи працюють цілодобово над збільшенням обсягів виробництва озброєнь. Також Москва звернулася за допомогою до стратегічних партнерів – Ірану, Північної Кореї та Китаю.
«Оборонні витрати Росії у відсотках від національного економічного виробництва наближаються до рівня, востаннє досягнутого в розпал холодної війни у 1980-х роках за часів Радянського Союзу, що обмежує її здатність продовжувати нарощувати військове виробництво. Уряд все ще змушений покривати частину своїх потреб в озброєннях, в тому числі в бронетехніці, за рахунок переоснащення резервних запасів, і може вичерпати це джерело озброєнь протягом наступних двох років», - пише видання із посиланням на старшого наукового співробітника Фонду Карнеґі за міжнародний мир Дару Массікот.
Керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов каже, що російська стратегія "нанесення тисячі ударів" по супротивнику покликана виснажити українські збройні сили. Але це дуже дорого коштує з точки зору людських втрат і техніки, і може призвести до надмірного виснаження російського військового потенціалу.
Старший науковий співробітник Джеймстаунського фонду Павло Лузін у свою чергу зазначає, що Росія виснажується як з точки зору людей, особливо якщо ми говоримо про підготовлених солдатів, сержантів і молодших офіцерів, так і з точки зору озброєнь.
«Ключовим елементом цілком може стати змагання між російською тактикою виснаження сил і зусиллями України, спрямованими на отримання асиметричної переваги за допомогою передових західних технологій, за умови, що вони надійдуть вчасно і в достатньому обсязі. Якщо це станеться, імпульс війни може знову змінитися на користь Києва. Але поки що сухопутна війна виглядає кривавою і вигідною для Москви», - прокоментував перспективу старший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Бен Баррі.
Нагадаємо, 14 червня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова вести переговори про припинення війни, якщо Україна відмовиться від будь-яких амбіцій приєднатися до НАТО і погодиться віддати Росії чотири області та Крим.
Водночас днями колишній президент Росії, а нині заступник голови Ради безпеки РФ Дмітрій Медведєв закликав російську владу готуватися до захоплення всієї території України після того, як Москва та Київ підпишуть мирний договір і нібито завершать війну, аби повністю знищити українську державу.