UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна триватиме довго, не 5-10 років – командир бригади Нацгвардії

Тому військовим потрібне чітке розуміння норм демобілізації.

Війна в Україні триватиме довго, може навіть більше десяти років, тому слід змінювати підхід до неї, вважає командир 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії Ігор Оболєнський.

В інтерв’ю «Українській правді» він зазначив, що коли до цього українські військові воювали за свій дім, за свою родину, то зараз війна переходить у боротьбу  за свою націю.

«У людей в голові це вже змінюється. Вони розуміють, що війна буде довгою, вони починають розуміти, що треба воювати за націю. Зараз, мені здається, у нашого народу приходить прийняття реальності. Дуже хотілося всього і швидко. Але війна не буде 5-10 років, вона буде довше. Цей сусід буде з нами завжди поряд, і завжди він буде хотіти щось з нами зробити», - зазначив він.

Він підкреслив, що з розумінням довгої перспективи війни приходить чіткіше усвідомлення у потребі зберегти життя людей, воно є пріоритетом.

«Як ти зробиш так, щоб твій підрозділ міг вижити? Або щоб відсоток виживаємості, був набагато кращим. Це обов'язковий пункт, який обговорюється під час планування. Якщо він не відповідає нормам, показникам, то концепція операції повинна бути переглянута», - додав він.

Читайте також: В оборонному комітеті ВРУ відповіли Совсун на заяву про мобілізацію жінок

Оболєнський зазначив, що військовим на фронті було б добре знати, що у них є час на перепідготовку, відпустку та демобілізацію на якийсь час після кількох місяців війни. Це дозволить тримати армію у кращому фізичному та моральному стані.

«Наша робота –  це наша держава, і ми зараз воюємо за націю. Для того щоб ми вижили. Ми як держава уже відомі, як держава ми вже відбулися, з початком цієї повномасштабної війни. Перша перемога вже є. Друга перемога – це нація. Коли ми всі зрозуміємо, що ми єдина нація, і зможемо всі разом відстоювати її. Тоді нам не буде страшний ніякий ворог», - додав він.

На його думку, молоді мобілізовані хлопці та дівчата, а також добровольці, на момент відправлення на війну повинні мати дітей, аби нація не занепала.  

Читайте також: «Два роки було витрачено на обговорення», а у ЄС немає жодного плану, що постачати Україні у другій половині 2024 року – експерт ECFR

Нагадаємо, 25 грудня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зіштовхнувся зі шквалом критики від політиків та представників громадськості. Приміром, омбудсман  Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні. У результаті Кабмін відкликав із Ради свій законопроєкт.