UA / RU
Підтримати ZN.ua

В українців нема єдиної думки, що таке перемога

Повернення всіх своїх територій, знищення путінського режиму чи вступ до НАТО - громадська думка розпорошена.

В українців нема єдиного розуміння, що таке перемога, у цьому питанні громадська думка розпорошена, сказав у інтерв'ю Радіо Свобода соціолог, директор Інституту соціології НАН України Євгеній Головаха. 

"Отут громадська думка розпорошена. Є ригористи, які вважають, що перемога, це коли ми до Москви доходимо і знищуємо путінський режим. Ну, це такі екзотичні уявлення. Для одних це повернення всіх територій, Крим і Донбас. А хтось вважає, що навпаки, Крим і Донбас нам не потрібен, бо там уже живуть люди, які не можуть бути інтегровані в наше суспільство, бо вони вже розкладені російською пропагандою. Люди різні. Це небезпечно, якби вони всі одну думку мали. Оце тоталітарна система. А в нас демократія. Знаєте, хто має визначитись? Влада має визначитись", - сказав Головаха.

Читайте також: Перемога України – це повне відновлення територіальної цілісності – посол Німеччини

Соціолог також розповів, що таке перемога особисто для нього - це дві речі: повернення всіх окупованих територій і вступ до НАТО. При цьому науковець зауважив, що на його думку, Україна навряд чи зможе повернути Крим і Донбас військовим шляхом. Головаха вважає, що нас чекають безконечні перемовини про повернення Криму і Донбасу.

"Як на мене, якщо ми ввійдемо в НАТО і деокупуємо ті території, які втратили – це перемога. Бо якщо ми не будемо в НАТО, в нас немає жодної гарантії того, що Росія, за кілька років не відновить свій потенціал і знову не зробить те, що вона зробила 24 лютого 2022 року", - підсумував Головаха.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський виклав свої міркування про те, що таке перемога і яким може бути кінець війни, під час візиту до Чехії. Президент наголосив, що для України важливо не просто закінчити бойові дії, а відновити територіальну цілісність, суверенітет, повернути українців з російського полону та викрадених Росією дітей, а також покарати за воєнні злочини російських вбивць.