Військова контррозвідка Служби безпеки України викрила масштабну російську агентурну мережу, яка діяла у п'ятьох регіонах. Під час спецоперації викрито 12 агентів Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил РФ, які намагалися виявити місця базування винищувачів F-16, повідомила пресслужба СБУ.
Зазначається, що частина із них були дезертирами, які залишили підрозділи ЗСУ та були завербовані ГРУ. Агенти діяли окремо та замикалися на резидента, який знаходився на Дніпропетровщині.
Як уточнили у Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Східного регіону, 42 річний проросійськи налаштований військовий вирішив співпрацювати зі співробітником ГУР.
Для конспірації він використовував фейкове «посвідчення волонтера» та «активіста-антикорупціонера». До співпраці з агресором він залучив спільників із Запоріжжя, а також Харківської, Сумської, Миколаївської та Одеської областей.
У цих регіонах фігуранти розвідували вогневі позиції української ППО, намагалися виявити локації секретних військових аеродромів, де, за версією рашистів, могли базуватися літаки F-16. Ще одним завданням агентури було встановлення адрес компаній, які виробляють засоби радіоелектронної боротьби проти дронів.
Крім того, для отримання розвідданих фігуранти «втемну» використовували своїх знайомих військових, які перебували у прифронтових регіонах України.
Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру відповідно до вчинених злочинів за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану та несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ (ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 114-2). За цими статтями фігурантам загрожує від 8 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, у Харкові правоохоронці затримали дві агентурні групи ФСБ, які складалися винятково із дітей віком 15 і 16 років. Неповнолітні виконували ворожі завдання із проведення розвідки, коригування ударів та підпалів. СБУ та Національна поліція викрили нову технологію російських спецслужб, яка полягає у втягненні неповнолітніх українців у злочинну діяльність під виглядом «квест-ігор». Для маскування підривної діяльності обидва ворожі осередки діяли окремо один від одного.