UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні близько 200 компаній роблять дрони, уже є конвеєрне виробництво — Федоров

Водночас міністр зауважив, що нашим захисникам потрібно ще більше БпЛА.

На території України наразі існує приблизно 200 компаній, які виробляють різні безпілотники. Нові такі підприємства з’являються практично щомісяця. Також уже наявне масове виготовлення деяких БпЛА, розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у ефірі телемарафону.

Він зазначив, що в Україні діє спеціальний проект Brave1 для надання грантів компаніям з виробництва дронів на старті діяльності. Також з'являються венчурні фонди з метою фінансування, збільшується надання грошей з боку держави — від Міністерства оборони та інших органів.

За словами Федорова, кожного місяця можна побачити якийсь прогрес у питанні БпЛА. Зокрема, будуються нові заводи, хоч це і не анонсують публічно. Уже наявне конвеєрне виробництво в обсягах тисяч одиниць на місяць, також у окремих випадках виробляють десятки тисяч.

Читайте також: Федоров показав новий ударний дрон, який є стійким до російського РЕБу

"Спроможність зростає по виробництву. Але ми бачимо, що і в росіян зростає спроможність. І ми бачимо, що сьогодні потрібно ще більше дронів на фронті", — зазначив міністр.

Він запевнив, що влада постійно думає над тим, як ще більше наростити виробництво безпілотників в Україні. Зокрема, що можна зробити з точки зору інновацій, податків, збільшення фінансування, залучення партнерів.

"Справа в тому, що ми знаходимося на іншому етапі розвитку цієї сфери. Тобто росіяни багато років готувалися, розвивали і вкладали гроші в БпЛА. У нас, по суті, ринок відкрився потужно в минулому році. У нас діє ринкова економіка, з’являється багато компаній, вони конкурують", — додав Федоров.

Читайте також: Камишін: Україна вийша на серійне виробництво вітчизняних "Шахедів" — десятки в місяць

Міністр висловив думку, що, далі працюючи в теперішньому темпі, Україна здатна не лише наздогнати Росію, а й стати кращою за неї в питанні дронів.

Ситуація з дронами рельєфно відображає стан справ у всій оборонній промисловості України. Держава самоусунулася. Окремі слабкі потуги, окремі відомчі рішення, точки зростання, що їх створюють волонтери, не можуть привести до значного збільшення виробництва дронів, інших видів озброєння та військової техніки. Як розв’язати проблему? Про це пише Юрій Касьянов у статті "Україна потребує негайної заміни кадрів у ВПК".