UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії побільшало вироків у справах про дезертирство з армії – британська розвідка

Однак більшість винуватців отримують умовний вирок та знову відправляються на фронт.

Попри те, що російське військове керівництво намагається підтримувати дисципліну в своїх лавах  від початку повномасштабного вторгнення в Україну, після примусової мобілізації резервістів з жовтня 2022 року ця проблема загострилася, заявляють аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

Так, за даними незалежних російських журналістів, у період з січня по травень 2023 року російські військові суди розглянули 1053 справи про самовільну відлучку військовослужбовців, що більше, ніж за весь 2022 рік.

Судові дані свідчать про те, що більшість з тих, кого визнали винними у самовільному залишенні частини, зараз покарані умовними термінами, що означає, що вони можуть бути передислоковані для участі в «спеціальній військовій операції».

«Зусилля Росії щодо поліпшення дисципліни зосереджені на створенні прикладів для решти і заохоченні патріотичного запалу, а не на усуненні першопричин розчарування солдатів», - зазначають експерти.

Читайте також: Волкер: Російська армія більше не зможе просуватися

Зазначимо, що за даними Генерального штабу Збройних сил України російська армія втратила в Україні вбитими майже 205 тисяч військових. Водночас президент США Джо Байден на полях саміту «Великої сімки» в Японії заявив, що лише у Бахмуті росіяни втратили понад 100 тисяч військових.